Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Lietuvos energetikos sektoriaus dinamika

Lietuvos energetikos sektoriaus dinamika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Sąvokos. Įvadas. Lietuvos energetikos ūkio struktūrinė schema. Strateginiai tikslai. Elektros energetika. Lietuvos elektros balansas. Šilumos tiekimo sektorius. Naftos sektorius. Gamtinių dujų sektorius. Energijos balansas. Pagrindinių kuro ir energijos rūšių bendrasis sunaudojimas. Pagrindinių energijos rūšių galutinis sunaudojimas. Pagrindinių kuro ir energijos rūšių bendrasis sunaudojimas. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Vėjo energetika. Žemės energijos panaudojimas. Augalinės biomasės kuras. Kirtimai. Šiaudai. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Energetikos sektorius yra vienas iš svarbiausių Lietuvos ūkio sektorių. Jam tenka maždaug 14 % pramonės darbo jėgos. Energetikos įmonių materialusis turtas sudaro apytikriai 25 % viso Lietuvos įmonių turto, ir importuojamiems energijos šaltiniams pirkti tenka didelė Lietuvos importo dalis. Energetikos sektorius apima šiuos tarpusavyje susijusius sektorius: elektros, centralizuoto šildymo, naftos, gamtinių dujų, anglių ir vietinio kuro, atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiuose sektoriuose veikia energetikos įmonės, užsiimančios energijos šaltinių išgavimo, gamybos, perdirbimo, perdavimo ir skirstymo veikla.
Lietuva paveldėjo didelę ir gerai išplėtotą energetikos infrastruktūrą; Lietuvai esant Sovietų Sąjungos dalimi, buvo planuojama, kad ji ne tik tenkins Lietuvos vidaus poreikius, bet ir aptarnaus eksporto rinkas. Energetikos sektoriui modernizuoti reikia daug ilgalaikių investicijų. Šiuo metu Lietuvos energetikos sektorius, privatizuojant kai kurias įmones, pereina nuo centralizuoto valdymo prie rinkos ekonomikos. Šis procesas jau prasidėjo, ir energetikos sektoriuje numatomas tolesnis valstybės turto privatizavimas. Lietuvoje gerai išplėtota gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo sistema; veikia didelė ir pakankamai moderni naftos perdirbimo įmonė (vienintelė Baltijos valstybėse) ir kelios didelės elektrinės, įskaitant Ignalinos AE.
Taigi šio darbo tikslas yra apžvelgti Lietuvos energetiką, energijos išteklius ir jų sunaudojimą, jų tinkamą panaudojimą bei perspektyvą.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, staigias politines permainas sekė ypač dideli, labai sudėtingi, daugeliu atveju neprognozuoti visų šalies ūkio šakų, tarp jų ir energetikos, pokyčiai. Labai staigus pirminių energijos išteklių pabrangimas ir buvusių rinkų Rytuose praradimas bei kiti veiksniai lėmė gilų nuosmukį pramonėje ir iš dalies žemės ūkyje. Pastebimai sumažėjo energijos poreikiai ir gamyba. Nors buvo stengtasi šią įtaką sušvelninti, valstybės galimybės buvo labai ribotos. Lietuva paveldėjo gana modernų energetikos ūkį, tačiau kartu ir energijos imlią ekonomiką, suformuotą per ilgą labai pigios energijos laikotarpį. Energijos imlumui sumažinti reikia milžiniškų investicijų į visas ūkio šakas, o šiuolaikinėmis sąlygomis tai padaryti per trumpą laiką neįmanoma. Perėjimas iš planinės į rinkos ekonomiką energetikoje vyksta lėčiau ir sunkiau nei buvo tikėtasi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-27
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis380.88 KB
Autoriuskristoote
Viso autoriaus darbų54 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Zaicev
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos energetikos sektoriaus dinamika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • S. Zaicev
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą