Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Renta ir jos norma

Renta ir jos norma

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Žemės renta. Žemės rentos apibrėžimas. Žemės renta, priklausanti nuo kokybės. Renta, kurią lemia žemės geografinė padėtis. Žemės rentos apmokestinimas. Žemės rentos kapitalizavimas. Renta ir alternatyvieji kaštai. Ekonominė renta. Monopolinė renta. Diferencinė renta. Renta siaurąja prasme. Rentos norma. Rentos politika. Teisinė renta. Išvados.

Ištrauka

Renta turi daug apibrėžimų:
Renta - tai bet kuriam gamybos veiksniui tenkančios papildomos pajamos, viršijančios jo altematyvinius kaštus.
Renta - tai yra apmokestinamos pajamos.
Renta (ekonominė) – tai yra pajamų skirtumas, susidarantis tarp ribinio darbuotojo atlyginimo ir kiekvieno specialisto darbo pasiūlos kainos.
Renta – pajamos, kurias gauna namų ūkiai, už nekil¬nojamojo turto nuomojimą (namo, buto, garažo ir pan.), žemės ar kitokio turto nuomą.
Renta yra natūralus apmokestinimo objektas.
Ekonominės rentos sąvoka atspindi mokesčių už išteklius dalį, nuo kurios dydžio nepriklauso išteklių pasiūlos apimtis. Tai mokėjimai, viršijantys minimalią būtiną įtraukiamų į gamybos procesą išteklių apimtį.
Renta – tai sutartis, kuria viena šalis - rentos mokėtojas įsipareigoja neatlygintinai arba mainais už kapitalo perdavimą jam nuosavybės teise periodiškai mokėti kitai šaliai – rentos
gavėjui sutartyje numatytą pinigų sumą (rentą) arba kitaip išlaikyti rentos gavėją.
Tarptautinių žodžių žodynas rentą (vok. Rente, pranc. rente < lot. reddita - atiduota atgal, sugrąžinta) apibūdina kaip pajamas, reguliariai gaunamas be darbinės veiklos iš kapitalo, žemės, kitokio turto.

Kaip matome, yra nemažai skirtingų ir panašių sąvokos "renta" apibrėžimų, kuriuos aš radau nagrinėdama ir studijuodama su tema "Renta ir jos norma" susijusią medžiagą. Manyčiau, ši tema yra gana įdomi ir aktuali dabar ir teoriniu, ir praktiniu aspektu. Tikrai svarbu yra išsiaiškinti ekonominės ir teisinės rentos sampratas ir jų skirtumus, kad susiduriant su jomis žinoti, kaip pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime.
Mano darbo tikslas – išsiaškinti rentos ir jos normos esmę, o taip pat atskleisti ir susisteminti įvairių mokslininkų nuomones apie rentą.
Darbo uždaviniai:

1) Apibūdinti žemės rentos sąvoką ir atskleisti nuo kuo ji priklauso.
2) Parodyti ekonominės rentos galimus tipus.
3) Išsiaiškinti kas yra rentos norma.
4) Sužinoti kokia būna rentos politika.
5) Suprasti kuo skiriasi teisinė renta nuo ekonominės.

Rašydama savo darbą susiduriau su tam tikromis problemomis. Viena iš jų buvo ta, kad rasti pakankamai informacijos apie mano analizuojamą temą buvo gana sunku. Antra, rentos apibrėžimų radau nemažai ir tikrai skirtingų, todėl reikėjo tas pačias mintis lyginti ir ieškoti jų bendrų bruožų. Trečia, neradau naudingos ir išsamios informacijos internete. Taigi man teko susisteminti turimą medžiagą ir išsirinkti tinkamiausius šaltinius. Daugiausiai naudojausi lietuvių ir anglų ekonomistų moksline literatūra, o taip pat LR Civiliniu kodeksu.
Kursinio darbo rašymas leido man sužinoti ir palyginti įvairių mokslininkų samprotavimus apie rentą. Tikiuosi, kad žinios, įgytos rašant šį kursinį darbą, pravers ateityje.
Darbe naudoti tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-18
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai11
Dydis477.01 KB
AutoriusVeronika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Renta ir jos norma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą