Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo šiuolaikinėje ekonomikoje

Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo šiuolaikinėje ekonomikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Probleminė dalis. Smulkios ir vidutinės įmonės sąvoka Europos sąjungoje. Smulkio ir vidutinės įmonės sąvoka pagal kitus autorius (Stokes, 1995). Užimtumas ir SVV plėtra Vilniuje. Verslo inkubatorius – smulkaus ir vidutinio verslo problemų sprendimo galimybė. Teorinė dalis. Užimtumas ir SVV plėtra Vilniuje. Verslo inkubatorius – smulkaus ir vidutinio verslo problemų sprendimo galimybė. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Referato tikslas – apibūdinti smulkaus ir vidutinio verslo vaidmenį šiuolaikinėje ekonomikoje, apibūdinti smulkaus ir vidutinio verslo situaciją (ypač Lietuvoje), bei išnagrinėti su tuo susijusias problemas.
Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo šiuolaikinėje ekonomikoje yra labai aktualus, nes mažėjant užimtumui materialinės gamybos sferoje didžiausią galimybę kurti naujas darbo vietas turi smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) paslaugų sektoriaus, ir jame verslo mokymo, konsultavimo, paramos, švietimo, techninių, informacinių paslaugų ir kitas sritis. Nepaisant vis dar nepalankios aplinkos SVV plėtrai, verslo paslaugų sfera sėkmingai plečiasi. Kuriamas SVV institucinės infrastruktūros tinklas, būtinas ne tik SVV reikmėms, bet ir regioninės plėtros politikai įgyvendinti. Taip siekiama pritraukti investicijas iš užsienio, kurti klasterius, kuriuose bendradarbiautų SVV, pramonės įmonės, savivaldybės bei kitos institucijos, atsakingos už SVV plėtrą regionuose. Tokie klasteriai padėtų verslininkus, specialistus suburti į vieną galingą struktūrą, generuojančią naujas idėjas. Institucinės struktūros tinklui naudingi yra verslo inkubatoriai (VI), kuriuose yra kuriamos naujos darbo vietos, komercializuojamos inovacinės idėjos ir technologijos gimsta naujos SVV įmonės, kuriasi nauji eksporto šaltiniai.
Vidutinių ir mažų įmonių steigimas, jų veiklos skatinimas – tai šalies ekonomikos stiprinimo bei stabilumo pagrindas. Reikėtų paminėti, kad vidutinės ir mažos įmonės yra vienos iš pagrindinių darbo vietų steigėjų, be to, smulkieji verslai yra dažniausiai pelningesni.

Lietuvoje SVĮ verslo sąlygos yra žymiai sudėtingesnės negu kitose šalyse kandidatėse į ES. Todėl ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šio sektoriaus verslo sąlygų gerinimui.

Pagal Lietuvos Respublikos Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymą smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai yra: fizinis asmuo, įsigijęs verslo patentą – to patento galiojimo laikotarpiu; mažoji įmonė – individualioji įmonė, kurioje dirba tik savininkas ir jo šeimos nariai; smulkioji įmonė – įmonė, kurioje dirba ne daugiau kaip 9 žmonės ir vidutinė įmonė – įmonė, kurios darbuotojų skaičius neviršija 49 žmonių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis58.16 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRomantė Bučienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo siuolaikineje ekonomikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Romantė Bučienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą