Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo ekonomika (21)

Verslo ekonomika (21)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Verslininkas, jo funkcijos, pareigos ir teisės. Įmonės pajamos, jų gavimas, apskaičiavimas. Valdymas. Konkurentai. Rinka. Prekė. Reklama. Gamybos struktūros tobulinimo kryptys. Išvados.

Ištrauka

Verslininkas – tai kūrybingas žmogus, kuris organizuoja, vadovauja įmonei ir imasi rizikos. Kitaip tariant, verslininkas yra asmuo, turintis kapitalą ir pelnui maksimizuoti ieškantis naujų pelningų veiklos krypčių, remdamasis dalykinėmis žmogiškomis savo savybėmis. Taigi verslininkai yra žmonės, turintys pelno siekiančias firmas.
Verslininko funkcijos:
• Pasirengti geriausią gamybinių išteklių derinį bei gaminamos produkcijos kiekį.
• Sujungti atskirus gamybinius išteklius.
• Kūrybiškai organizuoti gamybinę komercinę veiklą, ekonominius rizikos sąlygomis siekiant pelno.
Esminė verslininko funkcija – imtis rizikos, slypinčios gamyboje – yra visai kas kita, negu šiaip darbas arba organizacinė veikla ar vadyba (valdymas). Jo veikla taip pat skiriasi ir nuo kitų gamybos veiksnių atliekamų funkcijų.
Verslininko darbas turi būti nuspręstas iš anksto, nes sudėtingoje ekonominėje sistemoje gamyba pradedama pirmiau, negu atsiranda paklausa, ir remiasi numatytu į priekį, todėl čia ir rizika neišvengiama. Verslininko sėkmė ir reputacija priklauso nuo įžvalgumo, išminties bei drąsos. Visa tai jam padeda prognozuoti, planuoti daryti sprendimus. Naujų prekių ir paslaugų sukūrimas bei naujų išradimų įdiegimas labiausiai priklauso nuo pasiryžimo ir sugebėjimo asmenų, kurie imasi pradininkų vaidmens ir išdrįsta rizikuoti. Todėl, neturėdami pakankamos veikimo laisvės ir nematydami galimybės daug laimėti, šie asmenys nesiima naujo verslo rūpesčių ir rizikos. Pasiryžimas rizikuoti laikomas savarankišku gamybos veiksniu, kuris aiškiai skiriasi nuo kitų veiksnių.
Ši verslininko funkcija negali būti perduota jo samdomiesiems padėjėjams. Pvz.: vadybos (valdymo) funkcija gali būti perduota vienam ar keliems apmokamiems vadybininkams (menedžeriams), o rizikavimas lieka tik pačiam verslininkui, ir tai teikia jam specialų atlyginimą – pelną.
Verslininko tikslas – patenkinti visuomenėje egzistuojantį nepatenkintą poreikį ir gauti už tai pelną, kaip atpildą už įdėtą triūsą, pastangas ir riziką.
Verslininkas šiuolaikiniame ekonomikos terminų enciklopediniame žodyne apibūdinamas kaip asmuo, disponuojantis kapitalu ir siekdamas jį padidinti, ieškantis naujų pelningų veiklos krypčių, panaudojantis tam tikras dalykines ir žmogiškąsias savybes. Verslininkas – žmogus kuris sujungia ir padaro veiksmingais visus gamybos veiksnius. A. Šapiro apibūdino verslininką kaip, žmogų, pasižymintį iniciatyva, rezultatyviai organizuojant socialinių, ekonominių mechanizmų funkcinę raišką pelnui didinti. Veikdamas ekonominėmis rizikos sąlygomis, jis visiškai atsako už galimą nesėkmę ir nuostolius. Verslininku gali tapti bet kuris asmuo, nepriklausomai kokia jo lytis, socialinė padėtis ar religija. Bėgant laikui visuomenės požiūris į verslininkus taip pat keitėsi. Tačiau išliko verslininkui būdingi sugebėjimai: kūrybinis aktyvumas, nepriklausomybė, novatoriškumas, pasirengimas rizikuoti, organizuotumas, tikėjimas sėkme.
Verslininkas atsakingas už:
• Už sumanymą ir gamybos organizavimą, sujungiant gamybos veiksnius – žemę, darbą ir kapitalą – prekių ir paslaugų kūrimo tikslui;
• Priimtus verslo sprendimus, prekių gaminimą, interesų pagrįsta iniciatyvą;
• Rizikos naštą arba netikrumą, kurio neišvengs joks sumanymas;
• Produktų gamyboje taikomas naujos technologijos ir verslo organizavimo formas.
Norėdamas sėkmingai realizuoti nurodytuosius verslo gebėjimus,įmonininkas privalo gauti informacija apie ekonomikos pasikeitimus,be to, jis siekia žemų kaštų ir aukšto efektyvumo. Verslininkas veikia kaip tarpinė grandis tarp neorganizuotų vartotojų ir neorganizuotų gamybos veiksnių – pinigų, darbo priemonių, darbo jėgos ir žaliavų bei medžiagų. Jis rizikuoja, kad jo gaminamos prekės arba teikiamos paslaugos gali neatlikti vartotojų reikalavimų.
Verslininkui būtini sugebėjimai ir žinios:
1. Nuodugnus verslininkystės esmės ir turinio suvokimas, gebėjimas atskirti realius faktus nuo gandų ir perdėto verslininkystės vaizdavimo
2. Realus gyvenimo reiškinių, buitinių situcijų bei socialinės ekonomikos vertinimas
3. Menas numatyti ir įgyvendinti nestandartinius sprendimus
4. Profesionali orientacija ir racionali ekonominė elgsena, optimalių sprendimų priėmimas tikimybiškai neapibrėžtomis ūkininkavimo sąlygomis
5. Naujų gamybinių ir komercinių idėjų kėlimas ir organizavimas
6. Objektyvus naujų idėjų perspektyvumo vertinimas
7. Teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai naujų verslo įmonių steigimo klausimais
8. Mokėjimas valdyti mažas verslo įmones
9. Profesionalus nešalikas savo veiklos rezultatų vertinimas
10. Objektyvi išorinės socialinės ekonominės aplinkos analizė
11. Ūkinių veiksmų ir ekonominės elgsenos vertinimas etikos ir moralės požiūriu
12. Mokėjimas sudarinėti sutartis
13. Gebėjimas užmegzti partneriškus kontaktus, vesti derybas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-03
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.44 KB
AutoriusJustas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMorkūnas
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ekonomika (21) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Morkūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą