Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo inkubatoriai ir jų plėtros galimybės Lietuvoje

Verslo inkubatoriai ir jų plėtros galimybės Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Verslo inkubatorių istorija. Verslo inkubatoriai. Gamybiniai – paslaugų inkubatoriai. Technologiniai inkubatoriai. Inkubatorių nauda Lietuvai. Priedai (3).

Ištrauka

Lietuva, kaip mažos ir gamtiniais ištekliais neturtingos valstybės, ateitis – intelektinis potencialas ir šiuolaikinių technologijų tobulinimas bei mokslo naujovių diegimas. Užsienio šalių patirtis rodo, kad didelėse įmonėse diegti naujus gaminius ir technologijas yra rizikinga. Šios veiklos imasi mažos inovacinės firmos – dinamiškiausia įmonių grupė, turinti lemiamą įtaką šalies ekonomikos augimui ir socialinių santykių stabilumui. Mažas kapitalo poreikis, greitas reagavimas į rinkos pokyčius ir lankstumas prisitaikant prie jų, naujų rinkų ar nišų užpildymas, konkurencijos didelėms įmonėms sudarymas, stambių įmonių aptarnavimas, palanki šeimyninio verslo forma – pagrindiniai mažų įmonių privalumai, atskleidžiantys jų svarbą ir efektyvumą. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonių veiklos skatinimas yra šalies ekonominio augimo pagrindas ir vienas svarbiausių darbo vietų kūrimo šaltinių.
"Valstybės institucijos pagaliau sutiko su žymaus ekonomisto ir rinkos ekonomikos sistemos analitiko Dž.K.V. Horno mintimi, jog, neabejojant dėl SVV plėtros reikšmės socialinei ekonominei šalies plėtrai, vis dėlto SVV plėtra neįmanoma be valstybės palaikymo ir paramos. Tuo smulkių įmonių egzistavimo ir plėtros problemos ir jų sprendimo būdai labai skiriasi nuo tų, kurios būdingos didelėms įmonėms. Todėl Dž.K.V. Hornas labai skatino įvairių šalių vyriausybes, o ypač tas, kurios atlieka savo misijas pereinamuoju iš planinio valstybinio reguliavimo į rinkos ekonomikos sistemą laikotarpiu, kurti valstybės inicijuojamas SVV paramos organizacijas. Jų paskirtis turėtų būti finansinės, techninės, organizacinės-vadybinės paramos teikimas SVĮ. Labai svarbu, mokslininko nuomone, tobulinti teisines ekonomines sąlygas SVV plėtrai."
Didelės privačios įmonės pirmaujančiose pasaulio šalyse taip pat supranta, kad SVĮ reikia vertinti ne vien kaip konkurentes, bet ir kaip partneres. Didelės įmonės patiki joms inovacijų kūrimą ir įdiegimą, specifinių produktų ir paslaugų gamybą, aktyvų dalyvavimą rinkodaroje; didelė dalis SVĮ sudaro su didelėmis įmonėmis rangos ir subrangos, frančizės sutartis, dalyvauja tiekimo grandinės vystyme tarp Lietuvos įmonių.
Tarptautinė patirtis rodo, kad SVV yra šalių ekonomikos varomoji jėga ir socialinio stabilumo garantas. SVV įmonių gausa – augančios konkurencingos ekonomikos požymis, o valstybės parama SVV – savarankiška valstybės ekonominės politikos dalis. Lietuvos SVV plėtros klausimai sprendžiami kartu su viso šalies ūkio plėtros, restruktūrizavimo ir integracijos į pasaulinę Europos Sąjungos rinkas klausimas, todėl paramos SVV plėtrai įgyvendinimo formos ir metodai yra labai įvairūs.
Viena tokių formų yra Verslo inkubatoriai. Jų tikslas yra remti pradedančius verslininkus, skatinti naujų darbo vietų kūrimą.
Ne vieno studento žydroji svajonė – pradėti savo verslą, įkurti firmą – atsitrenkia į Lietuvos ekonomikos realybę ir sudūžta net nepradėjus jos įgyvendinti. Studijuojantis jaunimas planų ir norų turi daug, tačiau dažnam absolventui svajones tenka palaidoti ir ieškoti darbo jau veikiančioje firmoje, o kitiems užsiimti veikla, tolima įsigytai specialybei. Dalis ieško laimės užsienyje, kiti prašo turtingų tėvų ir giminaičių finansinės pagalbos savarankiško verslo pradžiai. Tačiau tai ne išeitis. Ypač skaudu laidoti viltis apie privačią įmonę pasižvalgius po užsienį ir pamačius, kaip ten studentai mokosi, dirba ir – užsidirba. Užsienio šalyse į pagalbą jau pradėjusiems veiklą ar dar tik pradedantiems ateina verslo inkubatoriai. Jie įrodė galį sumažinti pradedančių ir augančių kompanijų veiklos riziką. Verslo inkubatorių koncepcija yra pakankamai lanksti, kad prisitaikytų prie skirtingų reikalavimų ir aplinkos. Klasikinė verslo formulė prasideda nuo pradinio kapitalo, tačiau Lietuvoje jau ciklo pradžioje ji užblokuojama: verslo plėtojimo idėja atsiduria mirties taške, nes nėra patalpų, pinigų, informacinės bazės, patyrusių, galinčių konsultuoti specialistų.Šias problemas išspręsti taip pat padeda verslo inkubatoriai, kurio tikslas – diegti mokslo naujoves, remti smulkų bei vidutinį verslą. Inkubatoriuje pradedantieji ras patalpas, technines bei administracines paslaugas.
O kokios galimybės Lietuvoje? Jau yra įkurti 7 verslo inkubatoriai, tik ar jie padeda plėstis verslui Lietuvoje? Į šiuos klausimus ir pabandysiu atsakyti šio darbo pagalba. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-23
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis30.04 KB
AutoriusAudra
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. M. Kučinskienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo inkubatoriai ir ju pletros galimybes Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. M. Kučinskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą