Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Klaipėdos miesto savivaldybės turto valdymas ir privatizavimas

Klaipėdos miesto savivaldybės turto valdymas ir privatizavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Klaipėdos miesto savivaldybės turto sandara. Klaipėdos miesto savivaldybės turto įsigijimo būdai. Klaipėdos miesto savivaldybės turo panauda. Klaipėdos miesto savivaldybės turto perdavimas kitų subjektų nuosavybėn. Klaipėdos miesto savivaldybės turto administravimas ir privatizavimas. Turto ir privatizavimo skyrius. Savivaldybės turto komitetas. Savivaldybės turto privatizavimo komisija. 2004 metų turto valdymo ir privatizavimo rezultatai. 2006 metų turto valdymo prognozės. Klaipėdos miesto savivaldybės turto valdymo ir privatizavimo programa. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Valstybinio turto valdymas bei privatizavimas ir su tuo susijusios problemos yra ypač aktualios daugelyje pasaulio šalių. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, t.y. perėjus iš planinės į rinkos ekonomiką, jos tapo labai aktualios ir Lietuvoje. Reikėjo iš esmės pertvarkyti šalies ūkio struktūrą, vykdyti turto privatizavimą, ieškoti naujų rinkų ir kt. Per šį laikotarpį Lietuvoje buvo sukurta nuosekli valstybės ir savivaldybių turto valdymo ir privatizavimo įgyvendinimo sistema.
Turtas bendrąja prasme yra suprantamas kaip materialios, nematerialios ir finansinės vertybės, o privatizavimo sąvoka apima valstybinio turto perėjimą į privačias rankas pagal nustatyta tvarka sudarytus privatizavimo sandorius.
Efektyvus Klaipėdos miesto savivaldybės turto naudojimas yra siektinas tikslas. Dažnai šiuo atveju yra pasitelkiamas privatizavimas, kuriuo siekiama suefektyvinti turto valdymą. Taip pat yra būtina kontroliuoti kaip atstovaujama savivaldybės turto daliai akcinėse, uždarosiose akcinėse bendrovėse, savivaldybės įmonėse, viešosiose įmonėse. Siekiant šių bendrovių pelningos veiklos turi būti planingai dalyvaujama jų valdymo organų veikloje bei vykdyti bendrovių veikos atitikimo reglamentuojamiems norminiams teisės aktams kontrolę. Siekiant sėkmingo savivaldybei priklausančio turto privatizavimo proceso, turi būti nustatyta privatizuojamų objektų rinkos vertė, parinktas tinkamiausias objektų privatizavimo būdas bei privatizavio sąlygos.
Šio darbo tikslas – ištirti, išsiaiškinti ir pateikti Klaipėdos miesto savivaldybės turto valdymo ir privatizavimo sistemą.

Savivaldybės turtą sudaro:
1. ilgalaikis materialusis turtas;
2. nematerialusis turtas;
3. finansinis turtas;
4. trumpalaikis materialusis turtas.
Ilgalaikis materialusis savivaldybės turtas yra:
1. savivaldybės pastatai ir statiniai, įrenginiai ir kiti nekilnojamojo turto objektai, nuosavybes teise priklausantys savivaldybei;
2. įstatymų nustatyta tvarka savivaldybės nuosavybėn perduoti ne žemės ūkio paskirties žemės sklypai;
3. vietinės reikšmės kilnojamosios ir nekilnojamosios kultūros vertybės ir paminklai, nuosavybės teise priklausantys savivaldybei;
4. kitas kilnojamasis materialus turtas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-01
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis39.47 KB
Autoriuse
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaipedos miesto savivaldybes turto valdymas ir privatizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą