Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo organizavimo formos Lietuvoje (2)

Verslo organizavimo formos Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Verslo organizavimo formos. Individualioji įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Pelno nesiekiančios organizacijos. Valstybinės verslo organizacijos. Kooperatyvai. Licencinio verslo organizacijos. Užsienio kapitalo įmonės. Akcinės bendrovės. Akcijos. Jų rūšys. Akcinių bendrovių steigimas ir valdymas. Bendrovės valdymo organai. Bendrovės likvidavimo priežastys.

Ištrauka

Daugelis verslininkų įkuria individualiają (personalinę) įmonę arba ūkinę bendriją. Verslui suklestėjus, savininkas gali pasiieškoti papildormų lėšu veiklai plėsti. Šiuo atveju savininkas gali nutarti paversti savo firimą akcine bendrove. Taigi individualioji (personalinė) įmonė, ūkinė bendrija ir akcine bendrovė yra skirtingos verslo organizavimo formos.
Individualioji įmone
Individualioji (personaline) įmonė - tai įmone, priklausanti vienam savininkui. Ši verslo organizavimo forma yra populiariausia, tačiau dauguma individualiųjų įmonių yra labai mažos. Jos labiausiai paplitusios todel, kad šias įmones lengviausia organizuoti, joms įkurti nereikia didelių išlaidų.
Privalumai
• Pelnas. Individualiosios įmonės savininkui atitenka visas įmonės uždirbtas pelnas. Jis yra vienintelis vadovas ir gali keisti viską ką tik nori.
• Mokesciai. Individualiosioms įmonems yra nustatyta tik keletas apribojimių, ir jos nemoka akcinėms bendrovėms nustatytų mokescių.
• Asmeniniai laimejimai. Individualiųjų įmoniu savininkai gali savo laimę kalti patys.
Trūkumai
• Visiska turtinė atsakomybė. Savininkas atsakingas už visas verslo skolas ir su verslu susijusias problemas. Žlugus verslui, savininkas pats turi grąžinti jo sko¬las. Tai reiškia, kad jis gali prarasti savo turtą: automobilį, namus ir santaupas.
• Ribotas finansavimas. Individualiosios įmones savininkas gali gauti lėšų tik tiek, kiek yra susitaupęs arba kiek gali pasiskolinti. Savininkui minis, nelieka ir jo verslo.
• Ribotas potencialas. Individualiosios įmones samdomųjų darbuotojų ateitis dažniausiai neaiški, ribotas įmonės dydis ir jos plėtra, gerų vadovų stygius ir kita.
Ūkinė bendrija
Ūkinės bendrijos savininkais gali būti du ir daugiau narių (jie dažnai vadinami partneriais). Ūkine bendrija vadinama kelių ar daugiau asmenų grupė, įsteigta bendrosio jungtinės veiklos sutartimi sujungiant partnerių turtą į bendrą nuosavybę. Pagal Lietuvos įstatymus ūkineje bendrijoje turi būti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 20 narių. Tikrosios ūkinės bendrijos nariai patys tvarko firmos reikalus ir už jos
s rezultatus atsako visu turimu turtu. Komanditinėje (pasitikėjimo) ūkinėje bedrijoje veikia tikrieji nariai (jie atsako visu turimu turtu) ir nariai komanditoriai už bendrijos veiklos rezultatus atsako tik tuo turtu, kurj patikejo bendrijai). Pa su individualiąja įmone, ūkinė bendrija turi tarn tikrų privalurmų.
Privalumai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.11 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo organizavimo formos Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą