Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Lietuva žinių ekonomikos kūrimo kelyje

Lietuva žinių ekonomikos kūrimo kelyje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Žinių ekonomikos samprata. Žinių ekonomika Lietuvoje. Žinių ekonomikos idėjos skleidėjai Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Globalizacijos ir informacijos era vadinamame XXI amžiuje vieni plačiausiai vartojamų literatūroje terminų yra "informacija ir informacinė visuomenė", "žinių vadyba", "žinių ekonomika" ir pan. Tai terminai, susiję vienas su kitu ir turintys vieną juos jungiantį bendrą bruožą- žinių aspektą.
Šiais laikais bet kokios srities specialistai, atstovai, darbuotojai stebėdami, kas vyksta jų aplinkoje ir siekdami efektyviau konkuruoti, reaguoja į atsirandančias naujoves, aiškinasi, kaip jos veikia, stengiasi pritaikyti jas ir savo darbe. Taip jie atnaujina savo žinių bagažą. Tačiau žinių atnaujinimas - dar ne viskas. Įmonės nori, kad jų produktai ir paslaugos būtų patrauklesnės nei jų konkurentų. Todėl jos pačios stengiasi patobulinti ar pakeisti savo veiklą taip, kad ji taptų pranašesnė. Tuomet yra sukuriamos naujos technologijos, padaromi atradimai - kitaip tariant, sukuriamos naujos žinios.
Kaip teigia prof. R. Gudauskas, žinių samprata yra labai sudėtinga, įvairi ir daugiaprasmė. Epistemologiniu požiūriu žinių prigimtį ir esmę daugelį šimtmečių tyrinėja įvairių sričių mokslininkai. Knygoje Managing Knowledge: Building Blocks for Success pateikiamas toks žinių apibrėžimas: "žinios yra pažinimo ir įgūdžių, kuriuos individai naudoja problemoms spręsti visuma. Ši visuma apima ir teorines, ir praktines kasdieninės veiklos taisykles ir instrukcijas. Žinios yra pagrįstos duomenimis ir informacija, tačiau priešingai jiems yra visuomet susijusios su asmenimis. Jas kuria individai siekdami išreikšti savo įsitikinimus apie priežastinius ryšius". Turimos žinios leidžia atlikti intelektinius ar fizinius veiksmus ir yra iš esmės gebėjimas pažinti tikrovę. Žiniomis grįsta veikla įmanoma, kai daug visuomenės narių susiburia žinioms gaminti ir atgaminti; visuomenė sukuria žinių cirkuliavimo ir apsikeitimo erdvę; informacinės technologijos plačiai naudojamos žinioms kodifikuoti ir perduoti. Visuomenėje, kurioje vyksta tokie porcesai, t.y. kurioje daug veiklos sričių yra grindžiamos žiniomis, vadinama žinių visuomene. Joje esminį vaidmenį vaidina žinių vadyba, t.y. efektyvus organizacijos išteklių panaudojimas nemėginant daryti antrinių "atradimų" , o strateginiu žinių vadybos aspektu tampa žinių ekonomika.
Šio darbo tikslas- panagrinėti žinių ekonomiką Lietuvoje. Pirmiausiai bus apžvelgta žinių ekonomikos samprata, o vėliau bus pateiktos žinių ekonomikos prielaidos Lietuvoje. Darbo pabaigoje bus pateikiamos išvados ir bibliografijos sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-14
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis18.98 KB
Autoriusvajdash
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasB.Leonienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuva ziniu ekonomikos kurimo kelyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • B.Leonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą