Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės aplinkos sąvoka bei svarba

Ekonominės aplinkos sąvoka bei svarba

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Ekonomines aplinkos sąvoka bei svarba. Nacionalinė ekonominė politika. Užsienio ekonominė politika. Pagrindiniai ekonominiai kintamieji. Laisva prekyba prieš protekciją. Paslaugų prekyba. Apibendrinimas.

Ištrauka

Šiandieniniame pasaulyje informacinės technologijos tampa ypač svarbios. Dabar kiekvienos šalies ekonomikos bei žmonių gerovės augimą lemia ne tik gamtos ištekliai bet ir technologijų pažanga.
Telekomunikacijų technologijos vystosi labai sparčiai. Naujų technologijų pritaikymas Lietuvoje priklauso nuo daugelio faktorių : kaip greitai vartotojai įsisąmonins šiuolaikinių informacinių technologijų privalumus ir pradės jos naudotis – tiek gyvenime tiek versle ir panašiai, politinių vyriausybės sprendimų bei ekonominės padėties šalyje. Ekonominė aplinka yra viena svarbiausių veiksnių įtakojančių telekomunikacijų bei informacinių technologijų plėtrai. Nes tik nuo ekonominės aplinkos priklauso gyventojų perkamoji galia, jų elgsena rinkoje, prekių bei paslaugų paklausa. Tik dėl palankios ekonominės aplinkos kiekvienais metais Lietuvos informacinių bei telekomunikacinių technologijų sektorius didėja apie 20 %. O tai savo ruoštu leidžia įgyvendinti vieną svarbiausių šiandieninės Lietuvos tikslų – sukurti žinių visuomenę.

Telekomunikaciniam verslui, kaip ir bet kuriam kitam, didelį poveikį turi tokie makroekonominiai veiksniai kaip bendra šalies ekonominė būklė, jos plėtros lygis. Nuo šių veiksnių daugiau ar mažiau priklauso gyventojų perkamoji galia, jų elgsena rinkoje, prekių bei paslaugų paklausa ir jų pavadinimas.
Ekonominė aplinka – tai verslo makroaplinkos elementas, pasireiškiantis tam tikrais ūkio raidos dėsningumais bei tendencijomis, darančiomis įtaką verslo sprendimams ir veiksmams.
Telekomunikacijų vadybininkui kaip ir kitų sričių vadybininkams, būtina domėtis tiek šalies, kurioje jis nori versliauti, ekonomine struktūra, tiek tarptautinės ekonomikos visuma dėl žemiau pateiktų priežasčių:
- įvairių rinkų dydžio ir savybių nustatymo;
- rizikos laipsnio, veikiant tam tikroje šalyje, įvertinimo;
- aukšto augimo sektorių nustatymo;
- investavimo sprendimų priėmimo;
- efektyviausio kompanijos išteklių panaudojimo;
Pasaulyje žinomos trys ekonominės sistemos: kapitalizmas, socializmas ir mišri sistema. Tačiau, analizuojant tarptautinį verslą supančias aplinkas, daug parankiau jas klasifikuoti pagal išteklių pasiskirstymą. Į rinką orientuotoje ekonomikoje prekės ir paslaugos paskirstomos pagal jų paklausą (ES bei JAV). Centralizuotoje ekonomikoje prekės ir paslaugos paskirstomos pagal planą, kurį sudaro komitetas, nusprendęs, kur ir kas turi būti pateikiama (Kuba, Kinija). Žmonės tokioje ekonomikoje gali įsigyti tik tai, ką vyriausybė numato parduoti.
Į rinką orientuotoje ekonomikoje egzistuoja privati nuosavybė. Dauguma gamybos vienetų yra privačiose rankose, ir jie konkuruoja tarpusavyje, siūlydami geros kokybės prekes ir paslaugas konkurencinėmis kainomis. Centralizuota ekonomika apibūdinama visuomenine nuosavybe. Dauguma verslo vienetų yra valstybės rankose ir produkcijos kvotos yra nustatomos kiekvienai įmonei atskirai. Nors pastaruoju metu vis populiaresnė tampa į rinką orientuota ekonomika, reikia paminėti, kad vis dėlto daugiausia šalių veikia mišrios ekonomikos sąlygomis. Pvz., JAV, atrodo visiškai orientuota į rinką šalis, tačiau tokios paslaugos, kaip sveikatos apsauga ar kitos socialinės paslaugos yra kontroliuojamos vyriausybės. Lietuvos pozicija tuo tarpu yra perėjimo iš socializmo į kapitalizmą ekonomikos sistemos. Telekomunikacijos rinka atsirado tik tai Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pvz., didžiausias mobiliojo ryšio tiekėjas UAB "Omnitel" buvo įkurta 1991 m. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-29
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.3 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines aplinkos savoka bei svarba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą