Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Gerovės palyginamoji analizė pasaulio šalyse

Gerovės palyginamoji analizė pasaulio šalyse

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Pasirinkimo problema. Palyginamoji analizė pagal geografinius rodiklius. Palyginamoji analizė pagal ekonominius rodiklius. Bendrasis vidaus produktas. Užsienio skola. Infliacija. Palyginamoji analizė pagal socialinius rodiklius. Demografiniai rodikliai. Gyvenimo trukmė. Natūralus gyventojų prieaugis. Ateities prognozė. Išsilavinimo rodikliai. Gini koeficientas. Išvados.

Ištrauka

Gerovė – gerai aprūpintas, laimingas gyvenimas. Gerovių būna įvairių rūšių: asmeninė, kultūrinė, ekonominė, socialinė ir kt., taciau mano darbe akcentuosiu tik dvi pastarąsias – ekonominę ir socialinę gerovę.
Ekonominės gerovės rodikliais įprasta laikyti bendrajį nacionalinį produktą, nacionalines pajamas, užsienio skola ir t.t.
XX šimtmečio antroje pusėje vis labiau pasireiškiančios humanizmo tendencijos sąlygojo socialinių aspektų reikšmingumą, todėl tokie rodikliai, kaip nedarbo lygis, sveikatos apsaugos būklė, naujagimių mirtigumas ir kiti, parodo socialinę gerovę.
Savo darbe nusprendžiau palyginti 10 labai skirtingų pasaulio šalių iš visų pasaulio kontinentų pagal 14 geografinių, ekonominių, socialinių ir lygybės rodiklių. Rodikliai nebuvo pasirinkti aklai vadovaujantis mokomąja medžiaga, kai kurie buvo išrenkti savarankiškai, siekiant suteikti darbui originalumo bei padaryti jį įdomesnį.
Šalys buvo pasirinktos remiatis įtakingo Didžiosios Britanijos žurnalo "The Economist" atliktu tyrumu, kuris buvo įgyvendinantas surikiuojant pasaulio valstybes pagal rodiklius, kurie sudaro palankiausias gyvenimo sąlygas bei daro žmones laimingus. Pasirinkau kuo įvairiau įvertinantas pasaulio valstybes, atsižvelgdama ir į valstybės reikšmingumą pasaulyje (dydį, svarbą, išskirtinį skurdą ar gerovę pasak tyrimo).
Įtakingo Didžiosios Britanijos žurnalo "The Economist" atliktas tyrimas parodė, jog pagal gyvenimo kokybę Airija yra geriausia vieta pasaulyje gyventi. Šalys buvo lyginamos pagal gyventojų sveikatą ir kitus rodiklius, kurie sudaro palankiausias gyvenimo sąlygas bei daro žmones laimingus. Tai - ne tik gyventojų pajamos, bet ir darbingumo lygis, šeimų bei skyrybų skaičius, klimatas, politinis stabilumas ir saugumas, lyčių lygybė. "Airija laimėjo, nes joje geriausiai suderinti visi šie elementai", - rašo "Economist". Kartu pripažįstama, jog gyvenimo kokybę įvertinti sunku ir tyrimo rezultatai daugelyje šalių susilauks kritikos - "išskyrus, žinoma, Airijoje". Tik viena šalis dešimtuke, Australija, yra ne Europos žemyne. JAV liko tryliktoje vietoje, o trys Europos pramonės milžinės Prancūzija, Vokietija ir Didžioji Britanija buvo atitinkamai 25, 26 ir 29 vietose. Apžvalgininkų nuomone, nors šiose šalyse atlyginimai yra dideli, žemyn jas nutempė socialiniai trūkumai. Paskutinėje, 111 vietoje, nuspręsta įrašyti Zimbabvę, kur "gyvenimas prezidentaujant Robertui Mugabei iš blogo tapo dar blogesniu". Oficialiais duomenimis, po įstojimo į ES į Airiją emigravo apie 80 tūkstančių lietuvių. Neoficialiais duomenimis, šis skaičius gali siekti kelis šimtus tūkstančių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-07
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis152.11 KB
AutoriusInesa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V. Kumpikaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Geroves palyginamoji analize pasaulio salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. V. Kumpikaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą