Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mikroekonominės ir makroekonominės problemos, jų situacija Lietuvoje

Mikroekonominės ir makroekonominės problemos, jų situacija Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Privačios iniciatyvos ir valstybės vaidmuo ekonomikoje. Valstybės vaidmuo ekonomikoje. Privačios iniciatyvos vaidmuo ekonomikoje. Užimtumo ir nedarbo problema. Nedarbo priežastys, nedarbo lygis. Nedarbo tipai. Nedarbas Lietuvoje. Nedarbo trukmė. Nedarbo pasekmės mikroekonominiu ir makroekonominiu požiūriu. Nedarbo ir užimtumo reguliavimas. Infliacija, jos socialinės, ekonominės pasekmės. Infliacijos tipai. Infliacija Lietuvoje, jos skaičiavimo metodika. Infliacijos priežastys. Infliacijos socialiniai, ekonominiai padariniai. Infliacijos mažinimo būdai. Lietuvos integracija į Europos Sąjungą. Europos Sąjunga, šalys narės. Derybos dėl narystės. Socialinės įstojimo į Europos sąjungą pasekmės. Įstojimo į Europos sąjungą teigiamos ekonominės pasekmės. Neigiamos įstojimo pasekmės. Tolesni įvykiai. Išvados.

Ištrauka

Darbo problema Šalies ūkyje egzistuoja daugybė ekonominiu problemų. Pagrindinė ekonomikos problema – pasirinkimo problema. Kadangi žmogaus poreikiai dideli, o ištekliai riboti būtina pasirinkti , kad esant tam tikram šalies išteklių ir technologijos lygiui, būtų kuo geriau patenkinti poreikiai. Visuomenėje ekonomika atsako į du pagrindinius klausimus: kas turi būti gaminama ir kaip turi būti paskirstamos gaminamos gerybės.
Ekonomika - tai socialinis mokslas tiriantis individu elgesį esant pastoviam gamybos faktoriui trukumui, daranti tiesiogine įtaka produkcijai, distribucijai ir vartojimui. Tiria kaip žmonės daro sprendimus siekdami patenkinti savo poreikius. Kitai tariant - tam tikros šalies arba teritorijos ūkinės veiklos visuma. Dvi pagrindinės ekonomikos mokslo šakos yra mikroekonomika ir makroekonomika.
Mikroekonomika tiria "individualių veikėjų" (asmens, namų ūkio, verslo subjekto) elgesį, prekių ir paslaugų kainas, sprendimų priėmimo procesus šiame lygmenyje.
Makroekonomika tiria ekonomiką kaip visumą bandydama paaiškinti tokius reiškinius kaip bedarbystė, infliacija, nacionalinės pajamos.


Darbo tikslas. Išnagrinėti pagrindinės makroekonomines ir mikroekonomines problemas, jų situaciją Lietuvoje bei Lietuvos integraciją į Europos Sąjungą.


Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti valstybės ir privačios iniciatyvos vaidmenį ekonomikoje.
2. Apibūdinti nedarbą, nurodant kokias ekonomines pasekmes jis sukelia, jo reguliavimo metodus, bei nedarbo situaciją Lietuvoje.
3. Išsiaiškinti kas tai yra infliacija, kokias pasekmės sukelia, kokia jos situacija Lietuvoje, bei jos reguliavimo būdai.
4. Apibūdinti Lietuvos integraciją į Europos Sąjungą: pasirengimą, ekonomines ir socialines pasekmes.
Darbo metodai. Mokslinės literatūros duomenų rinkimas, sisteminimas, analizavimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-16
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis429.2 KB
AutoriusNijolė
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroekonomines ir makroekonomines problemos ju situacija Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą