Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Rinkos mechanizmas ir jos taikymas

Rinkos mechanizmas ir jos taikymas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Rinkos mechanizmas. Tikslas. Pasiūlos, paklausos ir kainos svyravimas. Paklausos, pasiūlos ir kainų kitimo priežastys. Pagrindinė ekonomikos problema. Pagrindiniai ekonomikos tipai. Papročių (tradicinė) ekonomika. Gryna kapitalistinė ekonomikos sistema. Komandinė (planinė) ekonomika. Mišrioji ekonomika. Rinkos mechanizmo vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną, visose gyvenimo srityse. Daugelis jų susiję su konkrečiu asmens darbu, nuo kurio priklauso ir šalies ekonominė padėtis. Ekonominės žinios turi padėti pasirinkti optimalias verslo sritis, priimti ekonominius sprendimus ir ūkininkavimo metodus.
Ekonomiką reikia stengtis suvokti, kad jos mokymasis netūtų beprasmis, susidūrus su gyvenimo realijomis. Čia ne matematika ar fizika, kur uždaviniai sprendžiami pagal griežtas taisykles ir metodikas. Ekonomikos uždaviniai gali turėti daugelį sprendimų metodų, o reikia pasirinkti optimalų. Ekonomikos teorija praktiškai taikoma realiame gyvenime.

Žodis "rinka" savo kilme reiškia vietą, kurioje prekės būdavo perkamos ir parduodamos. Šiandien sąvoka "rinka" turi daug platesnę, dažnai globalinę reikšmę. Ji apibūdina ne kokią nors vietovę, kur perkamos ir parduodamos prekės, bet greičiau sąlygų kompleksą, kuris leidžia prekės pirkėjams ir pardavėjams susisiekti vienas su kitu ir sukelia konkurenciją tarp pirkėjų, viena vertus, ir tarp pardavėjų, kita vertus.
Visa, kas reikalinga rinkai susidaryti, yra prekė, kuri galėtų būti perkama ir parduodama, keletas žmonių, norinčių ją pirkti, ir dar keletas, pageidaujančių ją parduoti. Pirkėjai ir pardavėjai gali bendrauti tiesiog žodžiu arba laiškais, telefonu, telegrafu, per radiją. Būdas ir vieta neturi reikšmės, jei tarp žmonių rinkoje jau susidarė kontaktas, pakankamas rastis konkurencijai perkant arba parduodant. Tobuloje rinkoje konkurencija yra visiškai laisva, ryšiai greiti ir lengvi bei daug pirkėjų ir pardavėjų.
Rinkos mechanizmas – procesas apimantis rinkos dalyvių veiksmus, kurio padarinyje atsiranda nauja rinkos pusiausvyra, o taip pat nauja paklausa (D), pasiūla (S) ir kaina (P).Tai pasiūlos ir paklausos svyravimas, kurio padarinyje pasikeičia atskirų produktų kaina ir galiausiai pasiūla susilygina su paklausa.

Sužinoti:
• Paklausos, pasiūlos ir kainų kitimo priežastis.
• Pagrindinę ekonomikos problemą.
• Kokie yra ekonominių sistemų tipai bei jų skiriamieji bruožai?
• Kokie esminiai rinkos mechanizmo privalumai ir trūkumai? ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis59.21 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasStrazdienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkos mechanizmas ir jos taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Strazdienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą