Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Patentai ir licencijos Lietuvoje

Patentai ir licencijos Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Licencijos Lietuvoje. Licencija ir licencinės sutarties prigimtis. Licencijuojamos veiklos sritys. Licencijos rūšys Lietuvoje. Vieša licencija. Licencijavimo taisyklės ir mokesčiai už licencinę sutartį. Pasirengimas deryboms ir derybų vedimas. Licencinės sutarties struktūra. Licencinės sutarties galiojimo laikas. Patentai Lietuvoje. Patentas ir intelektualinės nuosavybės įstatymai. Patentuojami pramoninės nuosavybės objektai. Išradimų klasifikacija. Intelektualinės nuosavybės buhalterinė apskaita. Tarnybiniai išradimai ir jų patentavimas. Patentinė paraiška. Patentinės paraiškos padavimas. Patentinė paraiška. Patentinės paraiškos padavimo datos suteikimas. Išradimo esmės atskleidimas. Patento išdavimas. Išradimo naudojimas su Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimu. Patento galiojimo laikas ir teritorija. Išvados.

Ištrauka

Semestro eigoje atlikau mikroekonomikos rašto darbą, kurio metu analizavau patentus bei licencijas Lietuvoje. Mano tikslas buvo įgauti kuo daugiau ekonominių žinių ne vien tik šia tema, bet ir sužinoti kuo daugiau papildomos informacijos, kuri praverstų ateityje.
Plačiąja prasme licencija reiškia sutikimą, kurį duoda išimtinės teisės savininkas kitam asmeniui, atlikti nustatytus veiksmus išimtinės teisės ribose, o patentas yra išradimų apsaugos forma. Tai dokumentas, išduotas valstybės įgaliotos patentinės žinybos ir patvirtinantis jo savininko išskirtines teises tam tikrą laiką ir tam tikroje teritorijoje naudotis patento objektu ir neleisti juo naudotis tretiesiems asmenims be patento savininko leidimo.

Licencija reiškia sutikimą, kurį duoda išimtinės teisės savininkas kitam asmeniui, atlikti nustatytus veiksmus išimtinės teisės ribose. Taigi teisiškai licencijos pardavimas arba pirkimas įforminamas licencine sutartimi – vieninteliu juridiniu dokumentu, kuriame reguliuojamos licenciato (licencijos gavėjas) ir licenciaro (licencijos davėjas) teisės jų sudarytoje teisių į pramoninės nuosavybės objektą arba pirkimo-pardavimo sandorį.
Nors praktikoje ir specialiojoje literatūroje vartojamos tokios sąvokos, kaip "licencijų prekyba", "licencijų pirkimas/pardavimas", tačiau ši sutartis nėra priskiriama nei pirkimo-pardavimo, nei kitoms įprastoms sutartims.
Pagal Civilinio kodekso 253 straipsnį pirkimo-pardavimo sutartimi pardavėjas įsipareigoja perduoti turtą pirkėjui nuosavybėn, o pirkėjas įsipareigoja priimti turtą ir sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą. Tuo tarpu licenciaras įsipareigoja perduoti licenciatui ne visas nuosavybės teises, o tik vieną iš teisių – teisę naudoti
Licencinė sutartis taip pat negali būti pripažinta nuomos sutartimi, nes šia sutartimi nuomojamas turtas (daiktai), o ne teisės. Taigi licencinė sutartis ir pirkimo-pardavimo sutartis panašios tik pagal panaudojimo požymį.
Pastaruoju metu vyrauja nuomonė, kad licencinė sutartis nėra kokia nors savarankiška sutarties rūšis. Priklausomai nuo sutarties turinio, reikia naudoti tam tikras teisines normas, reguliuojančias įvairius sutarčių tipus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis30.75 KB
Autoriusjuuratee
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patentai ir licencijos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą