Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Informacinių technologijų naudojimas (2)

Informacinių technologijų naudojimas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įžanginis žodis. Informacinių ir telekomunikacijų technologijų naudojimas. Naudojimasis kompiuteriais ir internetu. Naudojimasis telefono ryšiu. Namų ūkių kompiuterizavimas. Informacinės technologijos švietime. Informacinės technologijos sveikatos priežiūros įstaigose. Informacinės technologijos valstybės ir savivaldybių institucijose. Reikšmingų procesų apžvalga. Elektroninės valdžios plėtra. Žinių ekonomika ir elektroninis verslas. Valstybės investicijos į informacinės visuomenės plėtrą. Palyginimas su kitų būsimų Europos Sąjungos narių situacija. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais.

Ištrauka

Informacinės visuomenės plėtros procesai iš esmės įtakoja šiuolaikinės valstybės gyvenimą. Ypatingai spartus informacijos apimčių gausėjimas, ekonominės-technologinės infrastruktūros, pagrįstos informacinės ir telekomunikacijų technologijomis (arba ITT), vystymasis susiję su esminiais socialinio, kultūrinio, ekonominio, politinio visuomenės gyvenimo pokyčiais. Keisdami įprastus veikimo būdus ir priemones, šie procesai paliečia įvairių ūkio sektorių vystymąsi ir lemia šalies ūkio konkurencingumą tarptautinėse rinkose, o taip pat keičia gyventojų, verslo įmonių, viešojo administravimo institucijų ir nevyriausybinių organizacijų kasdienines veiklas.
Europos Bendrija yra užsibrėžusi tikslą, įtvirtintą 2000 m. priimtoje Lisabonos strategijoje – iki 2010 metų sukurti Europoje konkurencingą žinių ekonomiką. Valstybės plėtros ilgalaikės perspektyvos tikslus apibrėžiančiame dokumente – Valstybės ilgalaikės raidos strategijoje, patvirtintoje 2002 m. lapkričio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo (toliau – Seimas) nutarimu, Žinių visuomenė yra įvardinta kaip pirmasis iš trijų ilgalaikių valstybės prioritetų, šalia Saugios visuomenės ir Konkurencingos ekonomikos. Lietuvos Respublikos Vyriausybė (toliau – Vyriausybė) savo veikloje taip pat akcentuoja šios srities svarbą – Vyriausybės 2001-2004 m. veiklos programoje numatyta pripažinti informacinės ir žinių visuomenės, pagrįstos mokslu ir inovacinėmis technologijomis, kūrimą strateginiu Lietuvos uždaviniu ir ekonominės plėtotės kryptimi.
Lisabonos strategijos įgyvendinimui informacinės visuomenės plėtros srityje priimtas eEuropa 2005 veiksmų planas, kuris yra neatsiejama Lisabonos strategijos dalis, o taip pat visų informacinės visuomenės plėtros iniciatyvų Europos Sąjungoje pagrindas. Lietuva savo veiksmus informacinės visuomenės plėtros srityje planuoja remdamasi Lietuvos informacinės visuomenės plėtros strateginiu planu , kurio nuostatos suderintos su Europa+ iniciatyva, skirta būsimoms Europos Sąjungos narėms; strateginio plano įgyvendinimui kasmet rengiami Lietuvos informacinės visuomenės plėtros detalieji planai , numatantys svarbiausias priemones, reikalingas lėšas, atsakingas institucijas.
Šioje ataskaitoje detaliai analizuojami rodikliai, atspindintys ITT naudojimą tarp šalies gyventojų, verslo įmonėse, švietimo bei sveikatos priežiūros įstaigose, valstybės, savivaldybių institucijose, bei su šių rodiklių dinamika tiesiogiai susiję valstybės institucijų 2003 m. vykdyti darbai; apžvelgiami atskiri reikšmingi procesai, atskleidžiantys šalies informacinės visuomenės lygį: elektroninė valdžia, elektroninis verslas ir žinių ekonomika, įvertintos informacinės visuomenės plėtrai skirtos valstybės biudžeto lėšos; taip pat ataskaitoje pateikiamas svarbiausių rodiklių palyginimas su kitomis būsimomis Europos Sąjungos narėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-02
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis285.17 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. H. Karpavičius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju naudojimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. H. Karpavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą