Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Naujoji ekonomika Lietuvos pavyzdžiu

Naujoji ekonomika Lietuvos pavyzdžiu

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Žinių ekonomikos samprata. Ko reikia, kad veiktų žinių ekonomika. Žinių ekonomika Lietuvoje. Pasiūlymai padėti Lietuvai pasiekti žinių ekonomiką. Informacinių technologijų panaudojimas. Įmonių apsirūpinimas kompiuteriais. Kompiuterių, naudojamų mokymui, skaičius 100-ui mokinių ir studentų. Kompiuteriai ir internetas sveikatos priežiūros įstaigose. Darbuotojų, naudojančių kompiuterius ir internetą, dalis. Kompiuteriai ir internetas sveikatos priežiūros įstaigose 2007 m. pradžioje. Nanotechnologijos Lietuvoje. Žinių ekonomikos idėjos skleidėjai Lietuvoje. Žinių ekonomikos forumo pasiūlymai dėl struktūrinių fondų strategijos 2007-2013 metais. Pažangiausios žinių ekonomikos įmonės. Išvados.

Ištrauka

Naujoji ekonomika-žinių ekonomika, tai tarptautiniu mastu konkurencinga gamyba ar paslaugos, besiremiančios pastoviai atnaujinamomis mokslo žiniomis .
Globalizacijos ir informacijos era vadinamame XXI amžiuje vienais plačiausiai vartojamų literatūros terminais "informacija ir informacinė visuomenė", "žinių vadyba", "žinių ekonomika" ir pan. Tai terminai, susiję vienas su kitu ir turintys vieną juos jungiantį bendrą bruožą- žinių aspektą.
Šiais laikais bet kokios srities specialistai, atstovai, darbuotojai stebėdami, kas vyksta jų aplinkoje ir siekdami efektyviau konkuruoti, reaguoja į atsirandančias naujoves, aiškinasi, kaip jos veikia, stengiasi pritaikyti jas ir savo darbe. Taip jie atnaujina savo žinių bagažą. Tačiau žinių atnaujinimas - dar ne viskas. Įmonės nori, kad jų produktai ir paslaugos būtų patrauklesnės nei jų konkurentų. Todėl jos pačios stengiasi patobulinti ar pakeisti savo veiklą taip, kad ji taptų pranašesnė. Tuomet yra sukuriamos naujos technologijos, padaromi atradimai - kitaip tariant, sukuriamos naujos žinios.
. Žinios visada buvo svarbios ekonomikai, tačiau dabar nepalyginti išaugę žinių kūrimo, platinimo ir naudojimo mastai lemia, kad ekonomiką "varo" žinios, jų naudojimas tapo svarbiausiu ekonomikos augimo veiksniu. Informacinės technologijos ne tik spartina žinių sklaidą, bet ir pasiūlo neregėtai veiksmingų būdų valdyti verslą, reformuoti valstybės valdymą ir t.t. Jei visuomenė plačiai naudoja informacines technologijas, ji vadinama informacine visuomene. Jei apsiribojama ekonomika - tai informacinė ekonomika
Informacinių technologijų ir naujų žinių poveikis ekonomikai tapo toks didžiulis, kad atsirado ekonomistų, kalbančių apie "naująją ekonomiką", kurioje nebegalioja senosios ekonomikos taisyklės, seni sugebėjimai nebereikalingi, tik naujos įmonės galės išgyventi ir t.t. Tokios naujosios ekonomikos nėra ir nebus; ji tokia iš tikrųjų būtų burbulas. Kaip ir anksčiau, ekonomika auga dėl to, kad individai turi paskatą plėtoti verslą ir galimybių įgyti tam reikalingų išteklių, pirmiausia žinias ir gabumų.. Turės būti sukurtos institucijos ir realizuojama politika, kuri ne tik padės skleisti žinias, bet ir prisidės prie to, kad žinios būtų naudojamos veiksmingai. Ir institucijų, ir politikos kokybė priklausys nuo to, ar sprendimams priimti bus pakankamai naudojama informacijos, teorijos, statistikos, istorinės ir kitų šalių patirties. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-03
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis75.43 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRomualdas Liukaitis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naujoji ekonomika Lietuvos pavyzdziu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Romualdas Liukaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą