Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Globalinės ekonominės problemos

Globalinės ekonominės problemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Globalizacijos sąvoka. Trumpa žmonijos globalinių problemų apžvalga. Globalinės ekonominės problemos. Nedarbas – globalinė ekonominė problema. Nedarbą mažinančios priemonės. Infliacija. Infliaciją mažinančios priemonės. Kuro išteklių bei energijos problema. Kuro išteklių bei energijos problemos mažinančios priemonės. Atliekos ir jų panaudojimas. Skurdas. Skurdą mažinančios priemonės. Skolų problema. Prekybos karų problema. Prekybos karų problemos sprendimo būdai. Korupcija – globalinė ekonominė problema. Globalinė problema – juodoji rinka. Demografijos problemos. Demografinių problemų mažinimo priemonės. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Dabar paskutinių dešimtmečių bėgyje yra pasaulyje įvykę didelės permainos, iš kurių viena yra taip vadinama globalizacija, dėl kurios vyksta žmonijos suvienijimas politinėse ekonominėse ir socialinėse sistemose, kad pašalinti šalių sienas ir sudaryti sąlygas dalintis savo talentais, savo pasiekimais ir savo ekonomika. Pečiantis ekonominiams valstybių ir regionų ryšiams vis labiau suvokiamas pasaulio ūkio bendrumas. Vertinant pasaulio ūkį tokiu aspektu, suprantama, kad būtina spręsti ir analizuoti daugelį ekonominių problemų globaliniu mastu. Perfrazuojant galima būtų pasakyti: veikiant lokaliai būtina mąstyti globaliai. Kiekvienas žmonijos raidos etapas buvo susijęs su tam tikromis problemomis, ankščiau jos buvo vietinės reikšmės, o dabar daugelis jų tapo globalinėmis.
Globalinėmis ekonominėmis problemomis laikomi visi dabarties pasaulio socialiniai, ekonominiai reiškiniai ir procesai, kurie savo apimtimi ir reikšmingumu yra pasaulinio masto, susiję su gyvybiniais visų šalių ir tautų interesais ir kuriuos išspręsti galima tik bendromis pasaulio visuomenės jėgomis. Visų globalinių ekonominių problemų centras ir jungianti grandis yra žmonija ir jos ateitis. Jų tarpusavio ryšiai darosi vis sudėtingesni, ir reikšmingesni. Suprantama, kad šios problemos labai veikia ekonominių procesų dinamiką, verčia ieškoti naujų, efektyvesnių ekonominių tiek atskirų šalių, tiek ir pasaulinio ūkio valdymo metodų.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti pagrindines globalines ekonomines problemas, su kuriomis susiduria visas dabartinis pasaulis, žmonija, taip pat yra svarbu įvertinti jų daromą žalą. Šias problemas būtina spręsti ir analizuoti dabar t. y. XX ir XXI amžių sandūroje, nes sakykime, IX amžiuje ar net šio amžiaus pradžioje globalinių ekonominių problemų prognozavimas iš viso būtų nereikalingas ar net neįmanomas.
Darbo uždaviniai:
• supažindinti su pagrindinėmis globalinėmis ekonominėmis problemomis;
• problemas analizuoti ekonominių aspektu;
• nustatyti ekonominių problemų mastą, apimamas pasaulio teritorijas;
• nustatyti jų keliamą pavojų visų pirma žmogui, gamtai, ekologijai;
• pateikti problemų sprendimo būdus, jų mažinimo priemones.

Kiekviena iš šiame darbe pateikiamų problemų, o kartu jos visos, yra nepaprastai svarbios tolimesnei žmonijos raidai, jos likimui, pasaulio ūkiui ir šalių ekonominiam vystymuisi. Jos reikalauja neatideliotino nagrinėjimo, analizavimo ir geriausio sprendimo būdo ieškojimo.
Šios darbo temos negalima nagrinėti nei optimistaiškai, nei pesimistiškai. Nepagrįstas optimizmas, kaip ir perdėtas pesimizmas, vienodai netinkami spendimo būdai. Nagrinėjant šią temą mes negalime pamiršti, kad žmogus niekada nesustoja raidos kelyje, tačiau pasiektos naujos aukštumos kelia naujų problemų. Ir nors ištekliai yra riboti, o pasaulį užgriūna vis nauja ekonominė problema – žmogaus mintis ribų nežino. Tai reziumuoti galima Senekos žodžiais: "Žmonija niekad nepakils į tokį aukštį, kad jai nereikėtų kilti dar aukščiau" . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis77.41 KB
AutoriusToma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Globalines ekonomines problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-12-27 IP: 88.119.136.99
    Vikutia sako

    Turinys pravertė. Bet pats darbas, mano akimis žiūrint, tai ne kažkas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą