Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Kūno kultūros ir sporto sistemos ekonominiai ypatumai

Kūno kultūros ir sporto sistemos ekonominiai ypatumai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Įtaka sveikatai ir nauda. Sporto rūšys ir jų nešama nauda. Krepšinis. Futbolas. Plaukimas. Šaudymas. Irklavimas. Slidinėjimas bei čiuožyklų perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Dabartinėje Lietuvoje yra labai svarbu suprasti kuri sritis yra finansuojama mažiausiai kuri daugiausiai. Pavyzdžiui, galima teigti jog daugelis socialinių projektų lieka užmarštyje. Tačiau mes negalime užmiršti tokių sričių kaip kūno kultūra ir sportas. Tai skatina plėstis daugeliui kitų sferų kurios yra naudingos, kurios skatina verslo plėtrą. Pavyzdžiui, reklamoje atsiranda naujų perspektyvų, kurios gali pasitvirtinti iš tikrųjų. Sportininkai patys yra visuomenės dėmesio centre, todėl tie kurie sugeba iškovoti gerus rezultatus yra visų garbinami, remiami, skatinami. Valstybė stengiasi jiems padėti, suteikia geresnes sąlygas treniruotis. Privačios organizacijos nori padėti reklamos ar kitais sumetimais. Todėl bent jau kol kas kūno kultūra ir sportas yra viena pagrindinių sričių, kurioje galima sukurti sau ir visuomenei pelningą sprendimą. Pavyzdžiui, bendradarbiavimas su garso įrašų studija gali suteikti tam tikrai sporto šakai labai nemenką paspirtį rėmime ir lankomume. Tačiau kol kas yra labiausiai skatinamos olimpinės sporto rūšys. Aš savo darbe aptarsiu, kuo daugelis sporto šakų gali būti naudingos ir kokia nauda valstybei gali būti suteikta. Taip pat labai didelį dėmesį skirsiu užsienio šalių skatinimo metodams, jų sporto sistemų ir struktūrų nagrinėjimui. Taip bus galima susidaryti žymiai platesnę nuomonę kuo mūsų sistema skiriasi nuo kitų šalių, kuo kitų šalių sistemos gali būti pakeičiamos ir kokiom priemonėm yra įmanoma jas pritaikyti Lietuvoje. Todėl yra labai svarbu sukoncentruoti kuo daugiau dėmesio ekonominiams šios srities ypatumams organizacinėje plotmėje, nes tuo metu bus galima sudaryti kiek įmanoma geresnį modelį mūsų mieste – Kaune – ir bendrai šalyje. Kauną jau dabar galima pradėti vadinti Lietuvos sporto sostine, nes čia yra plėtojamas labai platus spektras sporto šakų, mokoma didžiulė greta naujų specialistų, kurie ateityje sukurs ne vieną pataisą dabartiniams projektams. Todėl reikia atkreipti kuo didesnį dėmesį visoms sporto rūšims ir skatinti jų plėtrą. Taip valstybė gaus sportiškos sveikos visuomenės skatinimo vardą. Kituose skyriuose plačiau aptarsiu sveikatingumo, plėtros ir lyginamosios analizės temas.

Sporto ir kūno kultūros plėtros įtaka sveikatai yra didžiulė. Žinoma čia yra aprašomos aktyvios sporto rūšys tokios kaip bėgimas, futbolas, krepšinis, tinklinis, rankinis ir kitos. Tačiau visuomet reikia žinoti jog neteisingas sporto vartojimas – per didelis arba per mažas – gali tik sugadinti sveikatos būklę arba neturėti jokios įtakos. Todėl yra apmokomi treneriai, fizinio parengimo vadovai, kurie pataria ką daryti, bei rengiami sporto daktarai, kurie žino kaip padėti atsitikus nelaimei. Šioje srityje didžiausią naudą gauna farmacijos tarnybos. Jos reklamuojasi kaip pačios geriausios ir taip sako jog jų produkcija tikrai pagelbės sportininkams ar suteiks jiems žvalumo. Tačiau dažniausiai atsitinka taip jog tokios firmos ne padeda, o pakenkia vartotojui. Todėl reikalinga samdytis ypatingai gerus specialistus, kurie tikrai išmanytų ką pasiūlyti savo pacientui. Tam yra išleidžiamos nemažos sumos pinigų.
Kita sritis yra reklamos teikimas. Tai pateikiama tarsi naudingas faktorius visų žmonių sveikatai ir jie yra skatinami lankytis įvairiuose klubuose, tokiuose kaip "Geležiniai žmonės", "Kumštis" ar kituose, tačiau pagrindiniu faktoriumi pradedant lankyti laikoma ne sveikata, o piniginiai indėliai. Todėl toks sporto propagavimas tiktai smukdo pačios sporto kaip sveikatos šaltinio sampratą. Žmonės verčiau pasirenka aktyviau sportuoti namuose, skaityti įvairią literatūrą, kuomet sporto klubuose jie gautų tiek pat tiktai tenai būtų įvairesnių priemonių treniruotis. Žinoma kuomet žmogus pasitenka tam tikrą sporto šaką tuomet reikia atsižvelgti kiek naudos iš jos gali būti. Dažnai pats dalyvis menkai supranta, jog kovinės sporto šakos pasirinkimas gali suteikti daugiau žalos negu naudos. Todėl pasirenkant tokią sporto šaką reikia būtinai pasikonsultuoti su gydytoju. Taip pat galima pasakyti apie nemažą skaičių kitų šakų tokių kaip plaukimas, automobilių ar motociklų lenktynės ir dar daugelį kitų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis32.97 KB
AutoriusAurimas
Viso autoriaus darbų22 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kulturos ir sporto sistemos ekonominiai ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą