Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonomikos tyrimo objektas ir metodai

Ekonomikos tyrimo objektas ir metodai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos tyrimo objektas ir metodas. Ekonomikos samprata. Ekonomikos modeliai, metodai. Pozityvinė ir normatyvinė ekonomika. Tobula ir netobula konkurencija. Išvados.

Ištrauka

Ekonomika yra sunkiai suvokiamas dalykas, net daugelį profesionalų jis yra sunkiai suvokiamas. Šiame referate yra siekiama apibūdinti ekonomikos metodusb objektus. Taip pat yra siekiama paaiškinti ir ekonomikos politikos problemas, kaip ekonomika prisitaiko prie infliacijos ir kokias problemas ji iškelia politikui.

Žodis ekonomika yra kilęs iš graikų kalbos žodžio "oikonomike" — ūkininkavimas, ūkininkavimo menas. Ekonomika — tai mokslas, padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo alternatryvų pasirinkti geriausią. O ekonominės veiklos tikslas yra tenkinti žmonių ir įmonių poreikius prekėms ir paslaugoms.
Ekonomika yra sfera, kurioje vyksta žmonių ūkinė veikla ir per kurią individai koordinuoja savo įvairius norus ir poreikius. Ši sfera yra ekonomikos mokslų tyrimo objektas.
Daugelyje ūkių iškyla pasirinkimo problema: ką gaminti, kaip gaminti iš esamų išteklių ir kam paskirstyti produktus. Ir jei nebūtų konflikto tarp tikslų ir išteklių arba jei visuomenė turėtų tiek daug išteklių, kad galėtų patenkinti visus savo poreikius, tuomet nebūtų ekonominių problemų. O pagrindinė ekonomikos problema su kuria susiduria kiekviena ekonominė sistema, - priešprieša tarp neribotų, begalinių poreikių ir ribotų išteklių, naudojamų poreikiams patenkinti.
Priklausomai nuo nagrinėjamos problemos ekonomikos teorija yra skirstoma į mikroekonomiką ir makroekonomiką. Mikroekonomika nagrinėja atskirų ūkio subjektų, veiklą ir elgesį rinkoje, išteklių ir pajamų paskirstymo problemas, o makroekonomika nagrinėja ekonominę sistemą kaip visumą.
Ekonomika spręsdama pasirinkimo klausimą, kuris iškyla dėl neribotų poreikių ir ribotų galimybių, privalo atsakyti į tris minėtus pagrindinius klausimus: Ką gaminti? Kaip gaminti? ir Kam gaminti? Visuomenės ekonominę sistemą formuoja:
1. gamtiniai ištekliai;
2. gyventojų skaičius, amžius, kvalifikacija, išsilavinimas ir t.t.
3. turimas gamybinis potencialas, atsargos;
4. individų poreikiai prekėms ir paslaugoms, technologinės žinios, turto paskirstymas;
5. institucinę struktūrą: įstatymai, įpročiai, ir t.t..
Ribotų išteklių panaudojimo alternatyva priklauso nuo ekonomikos sistemos, o ekonomikos sistema dažniausiai yra skirstoma į keturis tipus: papročių, grynojo kapitalizmo, komandinę ir mišriąją ekonomikos sistemas. Taip pat dar ekonomikos sistema gali būti uždara t.y. silpnai išsivysčiusi , ir atvira t.y. gerai išvystyta.
Ir turtingose, ir skurdžiose šalyse yra nemaža ekonominių problemų. Netgi ir pasiturinčiose šalyse, kaip JAV. Pagrindinės ekonominės problemos yra šios:
1. Skurdas mažiau išsivysčiusiose šalyse;
2. Nedarbas;
3. Infliacija.
Ekonomistai svarsto šių problemų sprendimo būdus — spręsti jas remiant privatininkus ar didinant vyriausybės ekonominį vaidmenį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-22
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis30.64 KB
Autoriusilona
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos tyrimo objektas ir metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą