Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonomikos tyrimo objektas bei būtinybė studijuoti ekonomiką

Ekonomikos tyrimo objektas bei būtinybė studijuoti ekonomiką

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos tyrimo objektai. Gamybos veiksniai. Paklausa ir pasiūla. Paklausos ir pasiūlos elastingumas. Būtinybė studijuoti ekonomiką. Išvados.

Ištrauka

Žodis "ekonomika" kilęs iš graikų kalbos"oikos‘‘ – būstas, ūkis,‘‘nomos‘‘ – valdymo, tvarkymo menas.
Dauguma žmonių turi savo nuomonę apie tai, kaip reikia tvarkyti namų ūkį. Tam dažniausiai visiškai pakanka šeimininko asmeninio patyrimo, jei kas suklysta, - pasekmės dažnai būna asmeninis reikalas. Kaip yra, kai imamasi tvarkyti visos įmonės ar šalies ūkį. Todėl neatsitiktinai žmonijos patyrimas šioje srityje buvo kaupiamas, apibendrinamas – formavosi ekonomikos mokslas: nuo ekonominių minčių senovės Egipto papirusuose iki naujausių Nobelio premijos laureatų darbų.
Bet kuriame ūkyje visada iškyla pasirinkimo problema; ką gaminti, kaip gaminti iš esamų išteklių ir kam paskirstyti produktus.
Jeigu nebūtu konflikto tarp tikslų ir išteklių arba jei visuomenė turėtu tiek daug išteklių, kad galėtų patenkinti visus savo poreikius, tuomet nebūtų ekonominių problemų.
Ekonomikos mokslo objektas apibūdinamas įvairiai, tačiau daugiausia taip:
Ekonomika – tai mokslas, padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo
alternatyvų pasirinkti geriausią.
Kitaip sakant, tai mokslas apie tai, kaip žmonėms geriau apsirūpinti maistu, būstu, rūbais ir kitais būtinais dalykais, kaip spręsti su tuo susijusias problemas.
Ekonominiai procesai vyksta įvairiose lygiuose, pradedant nuo gamybos ir prekybos ir baigiant tarptautiniais susitarimais. Todėl ekonomistai nagrinėdami įvairias problemas skirsto jas į mikroekonomikos ir makroekonomikos sritis.
Mikroekonomika nagrinėja pagrindinių ekonomika sudarančių elementų – individualių vartotojų, įmonių, išteklių savininkų, ekonomikos šakų – elgseną bei tai, kaip šių elementų sąveika veikia kainas, gamybą ir pajamas.
Makroekonomika tiria bendrą ekonomikos veikimą naudodamasi tokiais suvestiniais rodikliais kaip bendrasis nacionalinis produktas (BNP), infliacijos tempas, vartojimo kainų indeksas, nedarbo lygis, pinigų pasiūla, darbo našumas, valstybės biudžeto deficitas, užsienio prekybos balansas ir kt.
Pirmoji ir turbūt svarbiausia ekonomikoms mintis yra ta, kad mūsų ištekliai – darbininkai, įrengimai, žaliavos, laikas, naudojami maisto, drabužių, būsto ir kitų mums reikalingų daiktų gamybai, - yra riboti. Kad ir kaip stengtumės, nesugebėtume patenkinti visų žmonių norų. Niekas neišvengia stygiaus. Vartotojai nori turėti daugiau, negu gali įsigyti. Vadinasi, visi turi rinktis, kaip naudoti pinigus, laiką ir išteklius.
Kadangi ekonominiai ištekliai, palyginti su visuomenės prekių ir paslaugų paklausa yra ribota, paskirstant išteklius tarp pasirenkamų objektų, reikia tam tikrų priemonių. Dabartiniame pasaulyje šią funkciją atlieka šie pagrindiniai paskirstymo būdai.
Rinkos ekonomika, į kurią ištekliai patenka per rinką.
Centro planuojama ekonomika, kurioje išteklius skirsto valstybė.
Tradicinė ekonomika, kurioje išteklių paskirstymas priklauso nuo tradicijų.
Mišri ekonomika, kurioje išteklius skirsto ir rinka, ir valstybė ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-23
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.74 KB
AutoriusVitalija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. I. Piktumaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos tyrimo objektas bei butinybe studijuoti ekonomika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. I. Piktumaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą