Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Centrinis bankas (CB) – išimtinis vyriausybės finansų reikalų agentas

Centrinis bankas (CB) – išimtinis vyriausybės finansų reikalų agentas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Centrinis bankas (CB), bendrieji bruožai. Centrinių bankų kilmė. Lietuvos centrinis bankas. Vyriausybė ir centrinis bankas. Lietuvos Respublikos (LR) vyriausybės vertybiniai popieriai. Vyriausybės vertybinių popierių privalumai ir galimybės. Kaip gaunamas pelnas prekiaujant vyriausybės vertybiniais popieriais (VVP)? Lietuvos valstybės iždo sąskaitos tvarkymas. Valstybės institucijų ir kitų įstaigų sąskaitų tvarkymas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Centrinis bankas vaidina labai svarbų vaidmenį vyriausybės finansinių reikalų srityje.Todėl savarankiško darbo, kurio tema yra " Centrinis bankas – išimtinis vyriausybės finansų reikalų agentas" pagrindiniai tikslai ir uždaviniai yra susipažinti kas yra centrinis bankas kokias funkcijas jis atlieka. Svarbu išsiaiškinti kas yra Lietuvos centrinis bankas, ir kokias funkcijas jis teikai leituvos respublikos vyriausybei.

Nors taip ir vadinami, centriniai bankai nėra bankai ta prasme, kaip komerciniai bankai. Tai yra vyriausybinės įstaigos, nesirūpinančios savo pelno didinimu; jų tikslas – rūpintis visa ekonomika, pavyzdžiui, užkirsti kelią komercinių bankų bankrotams, stabdyti nedarbo didėjimą, rūpintis pinigų kiekio valdymu, užkirsti kelią finansinei panikai, veikent kaip paskutiniam skolintojui kritiniu atveju , bei vykdant kitus vyriausybės uždavinius..Centriniai bankai, nors formaliai būtų ir privačių akcinikų nuosavybė, atlieka vyriausybės funkcijas, taigi yra vyriausybės dalis.

Centriniai bankai išsirutuliojo dviem būdais.Vienas iš tų būdų – lėtas evoliucijos procesas. Pirmutinis tokio banko pavyzdys būtų Anglijos bankas. Jis pradėjo veiklą kaip komercinis bankas, bet per ilgą laiką labai sustiprėjo, prisiėmė atsakomybę ir pamažu tapo centriniu banku. Sunku pasakyti , kada jis šiame evoliucijos procese nustojo buvęs komerciniu ir tapo centriniu banku. Kitaip negu Anglijos bankas, daugelis centrinių bankų ne išsirutuliojo evoliucijos būdu, bet, gavo centrinio banko funkcijas nuo pat pradžių.Tokie centriniai bankai iš tikrųjų nuo pat pradžių yra valdomi vyriausybės, nors gali turėti ir privačių akcininkų. Kai bankas veikia kaip centrinis bankas, tai savo veiksmus nustato labiau remdamasis visuomenės, o ne akcininkų interesais, jis veikia kaip visuomenės institucija net ir tada, kai akcininkai formaliai renka visus jo aukštuosius pareigūnus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.9 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAsist. A. Krivickaitė Mušeikė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Centrinis bankas (CB) isimtinis vyriausybes finansu reikalu agentas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Asist. A. Krivickaitė Mušeikė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą