Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Europos vertybinių popierių biržų veiklos ypatumai

Europos vertybinių popierių biržų veiklos ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Vertybinių popierių biržos atsiradimo istorija. Biržos. Vertybinių popierių birža ir jos paskirtis. Vertybinių popierių rinkos struktūra ir principai. Vertybinių popierių biržos valdymas. Prekybos ir atsiskaitymų sistema. Centrinė rinka. Prekybos sesijos atidarymas. Nepertraukiama rinka. Papildomi pavedimai. Tiesioginiai sandoriai. Atsiskaitymai. Oficialus pasiūlymas. Viešas pardavimas. Vertybinių popierių rinkos charakteristika. Vertybinių popierių rinkos dalyviai. Vertybinių popierių registracija. Vertybinių popierių saugojimas. Vertybinių popierių apyvarta. Vertybinių popierių kotiravimas. Europos vertybinių popierių biržos. Londono akcijų birža (D. Britanija). Vokietijos biržos. Paryžiaus birža (Prancūzija). Kitos Europos vertybinių popierių biržos. Išvados.

Ištrauka

Vertybinių popierių birža yra antrinė, vieša ir reglamentuota birža, kurioje vertybiniai popieriai įrašyti į jos einamosios prekybos sąrašą. "Antrinė rinka" yra vieta, kurioje vyksta derybos dėl viešai cirkuliuojančių vertybinių popierių. Taigi ji yra sandorio vieta tarp indėlininkų, iš kurių vieni nori parduoti jau turimas akcijas, o kiti jas įsigyti.
Birža yra vieša rinka. Tai ją skiria nuo rinkų, kur geruoju susitaria privačių akcijų savininkai (pvz., bankai ir stambūs investitoriai pirminės emisijos metu arba fiziniai asmenys, betarpiškai sudarydami sandorius).
Birža yra reglamentuota rinka. Savaime aišku, sandoriai, apimantys viešas ir privačias santaupas, sandoriai, kurie gali turėti įtakos turtui, ekonominei situacijai, emitentų finansiniam mokumui, negali būti palikti akcijų savininkų ar tarpininkų valiai. Jie yra tiksliai reglamentuoti, ypač akcijų kurso nustatymas ir jo paskelbimas, sandorių kontrolė, galimos sankcijos, suradus pažeidimus.
Pagaliau nors biržoje operuojama tik vertybiniais popieriais, tai nereiškia, kad ji atvira visiems sandoriams. Čia gali būti sudaromi sandoriai tik su tais vertybiniais popieriais, kurie įrašyti į biržos biuletenį emitentų prašymu ir tik gerai patikrinus jų situaciją, tinkamumą bei padorumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis40.5 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos vertybiniu popieriu birzu veiklos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą