Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Pagrindinių ekonominių rodiklių prognozavimas: AB "Swedbank" ir AB "SEB Vilniaus bankas"

Pagrindinių ekonominių rodiklių prognozavimas: AB "Swedbank" ir AB "SEB Vilniaus bankas"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Bankų ekonominiai rodikliai teoriniu aspektu. Pagrindinių ekonominių rodiklių prognozavimas. AB "Hansabanko" ekonominių rodiklių prognozavimas. Rodiklių prognozavimas analitinių metodu. Rodiklių prognozavimas eilutės išlyginimo pagal vidutinį absoliutinį padidėjimą metodu. SEB Vilniaus banko ekonominių rodiklių prognozavimas. Rodiklių prognozavimas analitiniu metodu. Rodiklių prognozavimas eilutės išlyginimo pagal vidutinį absoliutinį padidėjimą metodu. AB Hansa ir SEB Vilniaus bankų ekonominių rodiklių ir jų prognozių palyginimas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje veikia 15 bankų – didelių ir mažų, "lietuviškų" ir užsienio kapitalo. Didžiausi iš jų yra Vilniaus, Hansa ir DnB Nord bankai. Visi žinome, kad banke galima laikyti santaupas indėlių pavidalu, pasiskolinti būstui, mašinai ar kompiuteriui, banko specialistai pataria investavimo klausimais. Kokio banko paslaugomis pasinaudoti, dažnai nesusimastę pasirenkame rekomenduoti draugų, pažįstamų, pasiklausę naujienų per televiziją ar radiją. Eilinis pilietis be ekonominio išsilavinimo rinkdamasis banką nenagrinėja finansinių ataskaitų, nekreipia dėmesio į ekonominius rodiklius. Žinoma, renkantis banką, į kurį bus pervedamas atlyginimas, socialinė pašalpa ar pensiją, finansinės ataskaitos neturi didelės reikšmės. Dedant santaupas terminuotam indėliui žiūrima, kuris bankas siūlo didžiausias palūkanas. Imant paskolą domimės, kuris bankas skolina su mažiausiomis palūkanomis, siūlo papildomų paslaugų. Tačiau bankas, kaip ir bet kuri komercinė įmonė, reklamuoja savo paslaugas norėdamas pritraukti kuo daugiau klientų, siūlo geriausius variantus ir geriausias paslaugas. Geriausiai įvertinti banko veiklos rezultatyvumą, pelningumą, saugumą bei patikimumą galima tik išnagrinėjus ekonominius rodiklius. Jie parodo tikrą banko "veidą", iš jų galima spręsti, kuris bankas saugesnis, stabilesnis, pelningesnis.
Šiame darbe išnagrinėsime Hansa ir Vilniaus banko rodiklius ir nustatysime, kuris bankas patikimiausias ir pelningiausias.

Darbo problema. Kokiais rodikliais remiantis galima nustatyti banko patikimumą ir pelningumą, bei išanalizuoti kaip ateityje gali šie rodikliai kisti?

Darbo objektas. Hansa ir Vilniaus bankų ekonominiai rodikliai.

Darbo tikslas. Atlikti Hansa banko ir Vilniaus banko ekonominių rodiklių prognozavimą ir palyginimą tarpusavyje. Nustatyti, kuris bankas pelningesnis, saugesnis ir rezultatyvesnis.

Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti, kokie yra pagrindiniai bankų ekonominiai rodikliai;
2. Atlikti Hansa banko ekonominių rodiklių prognozavimą dviem būdais.
3. Prognozuoti Vilniaus banko ekonominius rodiklius dviem būdais.
4. Palyginti Hansa ir Vilniaus bankų ekonominius rodiklius ir jų prognozes.

Metodai: Rašant šį darbą buvo nagrinėjami banko ekonominiai rodikliai teoriniu aspektu, kaip jie skaičiuojami, ką jie parodo, kurie rodikliai tinka dabartinei, o kurie perspektyvinei banko veiklos analizei. Taip pat buvo nustatyta, kad prognozavimui labiausiai tinka pelningumo, likvidumo ir rezultatyvumo rodikliai. Iš Hansa ir Vilniaus banko ataskaitų skaičiuojami antro laipsnio likvidumo, turto grąžos, kapitalo grąžos ir vienos akcijos pelningumo rodikliai, prognozuojami 2006-2007 m. veiklos rezultatai, būsimas kapitalas, turtas, įsipareigojimai ir daromas perspektyvinis tyrimas. Toliau daromas palyginimas tarp dviejų bankų ir išvados, kuris bankas sąlyginai geresnis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-05
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis61.43 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ.Marcišauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniu ekonominiu rodikliu prognozavimas AB Swedbank ir AB SEB Vilniaus bankas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J.Marcišauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą