Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Statybos ypatumai Airijoje

Statybos ypatumai Airijoje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Statybos ypatumai šalyje. Statybos lyginamoji dalis BVP. Statybos eksportas. Statybos apimčių ir darbų kitimo dinamika. Labiausiai išsivysčiusios statybos ir su ja susiję pramonės šakos. Dirbančiųjų skaičius statyboje. Didžiausios statybos įmonės. Įdomiausi statybos projektai šalyje. Darbas iliustruotas paveikslėliais ir schemomis.

Ištrauka

Statybos ypatumai šalyje

Airija garsėja kaip viena sparčiausiai kylančių ir sėkmingiausių pasaulio ekonomikų nuo devintojo dešimtmečio pabaigos. Airijos ekonominis stebuklas paneigė tiek globalisto bei marksisto I. Wallersteino periferijos pasmerktinumo ir išnaudojimo, tiek socialinių mokslų krikštatėvio M. Weberio protestantizmo sąsajos su ekonomikos sėkme modelius.
Statybos vietą ūkio sistemoje apibūdina šie rodikliai:
Statybos apimtys ir jų lyginamoji dalis bendrajame vidaus produkte (BVP);
Statyboje dirbančių žmonių skaičius.

Statybos lyginamoji dalis BVP
Statybos eksportas
Statybos apimčių ir darbų kitimo dinamika

Airijos visuotina ekonomika rezonuoja pagyromis; jos BVP yra antroji po Liuksemburgo Europoje. "Keltų tigro" periodo metu (spartus ekonomikos augimas) 1990-aisiais, Airijos BVP padidėjo dviženkliu skaičiu, išugdydama progresyvią pramoninę politiką ir platų užsienio direkcijos investavimą ir eksportą. BVP augimas sulėtėjo 2001-aisiais metais, bet jo vidurkis kilo apytiksliai po 5 procentus kasmet iki 2004-ųjų, geriausiai tarp 15 Europos Sąjungos šalių.
Nuo 2004-ųjų metų Airijos ekonomika sukūrė apie 90 000 naujų darbo vietų, pritraukdama daugiau kaip 200 000 užsieniečių darbininkų, daugiausiai iš naujųjų ES šalių, nesuskaičiuojamu procentu imigrantų antplūdžiu. Statybos sektoriui priklauso apytikriai vienas ketvirtadalis šių darbų, o ekonomistų skaičiavimu, bet koks statybos rinkos sulėtėjimas ramifikuotų BVP augimą.
Ekonomikos ir prekybos ryšiai yra svarbus aspektas tarp JAV ir Airijos santykių. 2005-aisiais, JAV eksportas į Airiją siekė apie 9 milijardus JAV dolerių, o airių eksportas į JAV – 28 milijardus, JAV vidaus prekybos departamento duomenimis. JAV eksporto asortimentas įvairus: elektronikos įranga ir komponentai, kompiuteriai, vaistai ir medikamentai, gyvasis inventorius. Airijos eksportas į JAV yra apytiksliai 20 proc. viso Airijos eksporto, o tai maždaug tiek pat, kiek į Jungtinę Karalystę (priimant ir Šiaurės Airiją). Eksportas į Jungtines valstijas: alkoholiniai gėrimai, cheminiai produktai, elektronikos prekės, tekstilė ir drabužiai, stiklo gaminiai. Pagal Airijos Centinę statistikos ministeriją, airių eksportas į JAV nuo 2006-ųjų sausio iki rugsėjo išaugo apie 7 proc., lyginant su tuo pačiu periodu 2005-aisiais, nors ir importas nukrito 14 proc.
Europos Sąjungos rinkoje Airija labai patraukli gamybos procese, kai šalis įsivedė naują valiutą – eurą. 2005-aisiais, Airijos eksportas buvo apie 89 milijardus eurų. Airija taip pat patraukli dėl mažų mokesčių: korporacinis mokesčių tarifas firmoms tik 12,5 proc.; kokybė ir lankstumas angliškai kalbančiai darbo jėgai; kooperatyvūs dabo ryšiai; politinis stabilumas; skaidri teisminė sistema.

Nominalus BVP (2005): 110 milijardų eurų.
Realus BVP augimas (2005): 4.7%.
Nominalus BVP iš kiekvieno žmogaus (2005): 26,484 eurų.
Agrokultūra - 3% BVP.
Pramonė - 32% BVP.
Prekyba (2005): eksportas - 61 milijardų eurų, importas - 40 milijardų eurų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis923.49 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statybos ypatumai Airijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą