Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mokėjimų balansas (3)

Mokėjimų balansas (3)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Nacionalinio mokėjimų balanso struktūra. Prekės. Paslaugos. Pajamos. Einamieji pervedimai. Užsienio prekybos deficito mažinimas. Kapitalo ir finansinė sąskaita. Bendrasis balansas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mokėjimų balansas apibūdina šalies finansinę būklę, ekonominį išsivystymą. Tai statistinė apskaita. Mokėjimų balansas – tai vertine išraiška atitinkamu laikotarpiu apskaitomos visos ekonominio pobūdžio operacijos tarp atskiros valstybės ir kitų pasaulio šalių. Jis sudaromas dvigubo įrašo principu, kai kiekviena operacija įrašoma debete ir kredite. Šios taisyklės ekonominė interpretacija paprasta - daugelis ekonominių operacijų yra ne kas kita, kaip ekonominių vertybių mainai. Todėl kiekvienas sandoris, įtraukiamas į apskaitą pagal šį principą, išreiškiamas dviem įrašais, kurių vertė vienoda, bet ženklai - priešingi, t.y. debetas (-) ir kreditas (+). Nacionalinio mokėjimų balanso sąskaitų apskaitą vykdo Lietuvos bankas. Dėl nepilno duomenų apskaitymo (kontrabandinės prekės neregistruojamos), dėl to, kad per tam tikrą ataskaitinį laikotarpį registruojamų įplaukų bei išmokų sumos nesutampa, susidaro statistiniai neatitikimai, kurie Lietuvoje yra ypač žymūs. Mokėjimų balansą sudaro standartinių straipsnių visuma. Priklausomai nuo įplaukų bei išmokų sumų nacionalinis mokėjimų balansas gali būti arba deficitinis arba perteklinis. Šis mokėjimų saldo atspindi bendrą šalies gerovę.

Nacionaliniame mokėjimų balanse yra sumuojami įvairių tarptautinių sandėrių pagrindu atsirandančios įplaukos bei išmokos. Mokėjimų balansas parodo ne prekių, aktyvų ir t.t. apimtis ir būklę, o jų finansinius srautus, t.y. paminėtų straipsnių pokyčius atitinkamu laikotarpiu. Prekės, paslaugos, finansinės operacijos registruojamos, kai jos suteikiamos nerezidentams, o ne tada, kai už jas sumokėta, nes tuomet pasikeičia savininkas.
Šie sandėriai registruojami pagal Tarptautinio valiutos fondo nustatytą metodiką, pagal kurią nacionalinį mokėjimų balansą sudaro šios pagrindinės sąskaitos: einamoji, kapitalo bei finansinė.
Einamosios sąskaitos balanse registruojamos sandėrių išmokos bei įplaukos pagal šias kategorijas:
o Prekės
Prekių kategorijoje registruojamas prekybos balansas - skirtumas tarp prekių importo bei eksporto. Lietuvos Respublikos nacionaliniame balanse importo bei eksporto apimtys registruojamos f.o.b. kainomis . Prekių eksportas bei importas registruojami atskirai sumuojant žemės ūkio ir maisto produktus, energetikos produktus bei kitas prekes. Prekių eksporto augimas mažina einamosios sąskaitos deficitą, o prekių importo augimas - atvirkščiai, - didina. Taigi šalis turi būti suinteresuota šalyje pagamintų prekių eksporto skatinimu bei rėmimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-22
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis35.88 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokejimu balansas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą