Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Apyvartinių taršos leidimų sistemos

Apyvartinių taršos leidimų sistemos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Prekyba apyvartiniais taršos leidimais. Apyvartinių taršos leidimų sistemos prekybos principai. Apyvartiniais taršos leidimų (ATL) sistemos įdiegimo periodai. Apyvartinių taršos leidimų (ATL) prekybos sistemoje dalyvaujančios įmonės. Apyvartinių taršos leidimų (ATL) ir numatytos baudos. Apyvartinių taršos leidimų (ATL) sistemos taikymo "ribos". Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Dėl didėjančios gamybinės žmonijos veiklos į Žemės atmosferą išmetama vis daugiau teršalų, iš kurių pagrindiniai: azoto, sieros, anglies oksidai, kietosios dalelės, angliavandeniliai bei lakūs organiniai junginiai. Intensyvi, aplinkos netausojanti žmonijos veikla sukėlė daug problemų, tokių kaip ozono sluoksnio nykimas, fotocheminis smogas, globalinis klimato atšilimas, vandens telkinių eutrofikacija, rūgštieji krituliai ir kt. Šiandien aplinkos apsauga yra viena aktualiausių, didžiausią susirūpinimą keliančių problemų. Žmonijai ypač aktualu sumažinti į aplinką patenkančių teršalų kiekius ir jų neigiamą poveikį aplinkai ir pačiam žmogui. Priešingu atveju, ir toliau gamtą teršianti žmonijos veikla gali ženkliai įtakoti mus supančią aplinką ir pabloginti klimato tinkamumą žmonijos gyvavimui.
Aplinkos apsaugai taikomi įvairūs administraciniai ir ekonominiai instrumentai, tokie kaip aplinkos apsaugos normatyvai, standartai ar limitai, taip pat ekologiniai mokesčiai, užstato – grąžos sistemos, finansinio spaudimo/prievartos priemonės, subsidijos bei prekyba apyvartiniais taršos leidimais. Šiame darbe smulkiau panagrinėsime vieną iš ekonominių aplinkos apsaugos instrumentų – prekybą apyvartiniais taršos leidimais (ATL). Suformulavau šio darbo tikslą ir pagrindinius uždavinius.
Tikslas:
Aptarti kas yra apyvartiniai taršos leidimai;
Palyginti apyvartinių taršos leidimų sistemos įdiegimo etapus.
Pagrindiniai uždaviniai:
Susipažinti su apyvartinių taršos leidimų sąvoka;
Aptarti ATL prekybos sistemą ir jos principą;
Aptarti ir palyginti pirmąjį ir antrąjį ATL sistemos įdiegimo etapus.


Dėl gamybinės žmonijos veiklos Žemės atmosferoje pastoviai didėja taip vadinamų šiltnamio dujų, visų pirma anglies dvideginio (CO2) koncentracija. Kaip matoma iš žemiau pateikto grafiko, per 40 metų, nuo 1958 iki 1998 metų, CO2 koncentracija atmosferoje padidėjo daugiau, nei 16%. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis34.75 KB
AutoriusJūratė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Mazorienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apyvartiniu tarsos leidimu sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Mazorienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą