Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės sistemos ir jų bruožai

Ekonominės sistemos ir jų bruožai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos sistemos. Papročių (tradicinė) ekonomika. Gryna kapitalistinė ekonomika. Komandinė (planinė) ekonomika. Mišrios ekonomikos sistema. Išvados.

Ištrauka

Ekonomika - (gr. "oikos" - būstas, ūkis; "nomos" - valdymo, tvarkymo menas).
Žodis "ekonomika" priklausomai nuo naudojimo turi dvi prasmes:
1. Mokslo šakos pavadinimas;
2. Šalies ar tam tikro kito vieneto ūkio pavadinimas.
Ekonomika - tai, visų pirma, materialinės visuomenės egzistavimo ir funkcionavimo pagrindas, sfera, kurioje vyksta visuomeninė gamyba (ūkinė veikla). Žmonių ūkinė veikla - visų ekonomikos mokslų tyrimų objektas.
Ekonomikos teorija - mokslas apie tai, kaip objektyviai paskirstyti, naudoti, valdyti ribotus išteklius, siekiant maksimaliai patenkinti materialius žmonių poreikius.
Šiandien neretai žiniasklaida praneša apie ginčus, net riaušes dėl prekybos tarp valstybių. Ar toji prekyba turi būti laisva? Gal reikia, kad ją kontroliuotų vyriausybė? Gal vyriausybė privalo reguliuoti verslą bei prekybą ir šalies viduje? Įdomu tai, kad taip ginčijamasi jau keli šimtai metų.
Šis ginčas tarp tų, kurie palaiko valdžios kišimąsi į ūkinę veiklą, ir tų, kurie remia principą "leiskite veikti savo nuožiūra", tebesitęsia iki šios dienos. Kad ir kokia būtų ekonominė problema, vieni žmonės mano, kad ją išspręsti galima tik įsikišant vyriausybei, kiti teigia, jog geriausia leisti žmonėms veikti savo nuožiūra, ir problema išsispręs pagal natūralius ekonomikos dėsnius.
Kasdien Lietuvoje ir kitose šalyse milijonai žmonių renkasi, kaip panaudoti nepakankamus išteklius. Jie pasveria kiekvieno pasirinkimo naudą ir kaštus – vienu atveju kaip vartotojai, kitu – kaip darbuotojai, trečiu – kaip verslininkai, ketvirtu – kaip valstybės tarnautojai.
Visi šie sprendimai ir sudaro ekonomiką. Ekonomika yra mokslas padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo alternatyvų pasirinkti geriausia. Ekonomikos teorija dalinama į dvi dalis - mikro ir makro. Mikroekonomika nagrinėja namų ūkio, firmų, vyriausybės įstaigų, ūkio šakų bei kitų savarankiškai sprendimus priimančių ūkio subjektų veiklą ir elgseną rinkoje, atskirų rinkų funkcionavimą, išteklių ir pajamų paskirstymo problemas. Pagrindinis mikroekonomikos tikslas - pasinaudojant individualiu ekonominio subjekto elgsenos teorija, nustatyti, kokios bus šios elgsenos pasekmės bei rezultatai įvairiose rinkose.
Makroekonomika tiria bendrą ekonomikos veikimą naudodamasi tokiais suvestiniais rodikliais kaip bendrasis nacionalinis produktas, infliacijos tempas, nedarbo lygis, valstybes biudžeto deficitas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis16.84 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠpukaitė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines sistemos ir ju bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Špukaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą