Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Importuojamų prekių muitinės vertės nustatymo metodų taikymas Lietuvoje

Importuojamų prekių muitinės vertės nustatymo metodų taikymas Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Muitai Lietuvoje. Muitų atsiradimo istorija. Muitų rūšys šių dienų Lietuvoje. Muitų naudojimo atskirose šalyse ypatybės. Importuojamų prekių muitinės vertės nustatymo metodai. Sandorio vertės metodas. Tapačių ar panašių prekių sandorio vertės metodai. Prekių muitinės vertės nustatymas dedukciniu būdu. Prekių muitinės vertės nustatymas sumavimo metodu. Priimtini būdai prekių muitinei vertei nustatyti. Išvados.

Ištrauka

Prekės muitinė vertė yra svarbiausias šiuolaikinės muitų tarifų sistemos elementas. Tarifinio reguliavimo priemonių efektyvumas, realus prekių apmokestinimo lygis, t.y. tikroji muitų, mokesčių ir rinkliavų suma tiesiogiai priklauso nuo prekių muitinės vertės. Muitinė prekės vertė yra ne tik visų mokesčių ir muitų apskaičiavimo pagrindas, bet ja remiamasi, nustatant importo kvotas, išduodant licencijas, taikant baudas už muitinės procedūrų pažeidimus.
Pagrindinis dokumentas, reglamentuojantis importuojamų prekių muitinį įvertinimą yra "Susitarimas dėl Bendrojo susitarimo dėl tarifų ir prekybos VII staripsnio taikymo", kuriame yra nustatyti muitinio įvertinimo principai, metodai ir taisyklės. Šio Susitarimo privalo laikytis šalys Pasaulinės prekybos organizacijos (WTO) narės. Nors Lietuvos Respublikos prekių muitinio įvertinimo esama teisinė bazė pagrįsta "Susitarimo dėl Bendrojo susitarimo dėl tarifų ir prekybos VII staripsnio taikymo" nuostatomis, tačiau joje yra nemažai spragų, kurios privalo būti pašalinamos, stojant į WTO.
Remiantis "Susitarimu dėl Bendrojo susitarimo dėl tarifų ir prekybos VII staripsnio taikymo", kursiniame darbe nagrinėjama importuojamų prekių muitinio įvertinimo metodai, pateikiami šių metodų taikymo pavyzdžiai ir informacija, reikalingi prekių muitinei vertei pagrįsti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-08-18
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis28.88 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasBernaronytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Importuojamu prekiu muitines vertes nustatymo metodu taikymas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Bernaronytė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą