Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Valiutų rinka Lietuvoje

Valiutų rinka Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Valiutų rinka. Valiutų rinkos dalyviai. Valiutos kursas. Fiksuotas valiutos kursas. Plaukiojantis (svyruojantis) valiutos kursas. Veiksniai, lemiantys valiutų kursus. Kaip nustatomas lito kursas. Neatidėliotini sandoriai. Išankstiniai valiutų sandoriai. Valiutų apsikeitimo sandoriai. Valiutų pasirinkimo sandoriai. Išvados.

Ištrauka

Augantis tarptautinis bendradarbiavimas lemia didėjančias ūkinių ir finansinių operacijų tarp šalių apimtis. Bet kuri verslo operacija, vykstanti už savo šalies ribų, paprastai reikalauja vienos valiutos keitimo (konversijos) į kitą valiutą. Todėl tarptautinės verslo operacijos sukuria pagrindą egzistuoti valiutų rinkai. Užsienio valiuta yra kitos šalies piniginis vienetas.
Jeigu pasaulyje cirkuliuotų viena valiuta, valiutų rinkos nebūtų. Pasak G. Kancerevyčiaus, valiutų rinkos yra sistema, padedanti susitikti valiutos pirkėjams ir pardavėjams. Seniau valiutų prekyba buvo daugiausiai susijusi su eksporto ir importo apmokėjimais. Pastaraisiais metais padėtis pasikeitė ir didžioji dalis valiutų prekybos tenka tarptautiniam investavimui, arbitražui ir spekuliacijai. Tik apie 10 – 20 proc. Valiutų prekybos susijusi su nefinansinėmis įmonėmis ir tarptautinės prekybos operacijomis. Kita dalis valiutų prekybos susijusi su spekuliavimu, tarptautinėmis investavimo operacijomis (pavyzdžiui, norint įsigyti užsienyje išleistą obligaciją, pirmiausia reikia įsigyti valiutos).
Šalių piniginiai vienetai vieni su kitais yra susiję per jų valiutos kurso vertes. Pinigai, kaip ir kitos prekės, pavyzdžiui, stalas ar kompiuteris, turi savo vertę. Skirtumas tik tas, kad kiekvienos valiutos vertė nustatoma kitų valiutų atžvilgiu. Pasaulio valiutų vertė yra išreiškiama valiutos kursu.
Šio darbo tikslas yra paaiškinti, kas yra valiuta, valiutų kursai, supažindidnti su valiutų rinka Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis67.12 KB
Autoriusas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJurga
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valiutu rinka Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Jurga
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą