Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ūkio šakos konkurencingumo didinimas technologinių inovacijų pagrindu

Ūkio šakos konkurencingumo didinimas technologinių inovacijų pagrindu

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Įmonių konkurencingumo didinimas globalių permainų. Akivaizdoje. Konkurencingumo reiškinio samprata ir kompleksiškumas. Teorinės konkurencinio pranašumo įgijimo prielaidos. Technologinės inovacijos. Naujųjų technologijų vaidmuo paslaugų veikloje. Paslaugų inovacijų esmė ir jos ypatybės. Inovacinės technologijos kaip ekonomikos augimą skatinantis veiksnys. "Meganeto" interneto tinklo paslaugų technologinės inovacijos ir įtaka konkurencingumo didinimui1. Technologinės inovacijos interneto paslaugų versle. Naujos technologijos inovacinis projektas "Į Vilniaus miestą šviesos greičiu". "Meganeto" tinklo ateities vizijos ir naujų technologijų skaitmeninė televizija.Išvados. Summary.

Ištrauka

Inovacinių technologijų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje yra pernelyg svarbus, kad jo būtų galima nepaisyti ir nesinaudoti teikiamais privalumais. Elektroniniai dokumentai, šiuolaikinės komunikacijos, kompiuterių panaudojimas versle - visa tai seniai pritapo bet kurios įmonės veikloje. Informacinės sistemos kokybiškas funkcionavimas šiuolaikinėje įmonėje turi būti ne prabanga, bet realybė.
Technologinių pokyčių sparta lemia tai, kad konkurencinį pranašumą įgyja tie, kurie sugeba sėkmingai valdyti informacinius srautus ir didinti organizacijos žinių išteklius. Šie globaliniai procesai, susiję su globalinės ekonomikos iškilimu, technologijų vystymusi, žiniomis pagrįstos informacinės visuomenės atsiradimu, lemia šio darbo aktualumą, kadangi visi šie procesai neaplenkia ir Lietuvoje veikiančių įmonių. Tad yra svarbu įsigilinti į tai, kokios yra naujausios organizacijų valdymo tendencijos konkurencijos arenoje.
Taigi Lietuvai integruojantis į tarptautines rinkas bei plečiant savo veiklą jose, labai svarbu domėtis inovacinių technologijų plėtra bei jų panaudojimu versle. Verslo struktūriniai pokyčiai dėl skirtingų klasifikavimo kriterijų ir veiklos sąlygų sunkiai palyginami su pasauliniais ir Europos Sąjungos duomenimis. Mūsų šalies smulkiojo verslo kitimas, galima sakyti, kol kas neturi analogo tarp normaliai besivystančių šalių.
Daugelio išsivysčiusių pasaulio valstybių socialinio ekonominio stabilumo pagrindas – dinamiška inovacijų plėtra. Inovacijos dažniausiai diegiamos siekiant žymesnio ekonominio pranašumo galutinės produkcijos rinkose, todėl visi inovacijos ciklo etapai daugiau ar mažiau veikiami informacinių, organizacinių, finansinių ir kitokių rinkos veiksnių. Būtent rinka ir ekonominiai interesai galiausiai lemia inovacijų veiklos tikslingumą, apimtį, tempus ir formą. Tačiau rinka pati savaime negali užtikrinti visų inovacijų plėtros problemų sisteminio sprendimo. Būtina valstybės inovacijų politika – remti ir skatinti tuos inovacijų proceso etapus, kuriuos per menkai stimuliuoja rinka.
Mano tiriamojo darbo objektas – įmonių konkurencinis pranašumas.
Darbo tikslas yra išsiaiškinti inovacinių technologijų taikymo galimybes interneto paslaugų įmonėse ir jų panaudojimą konkurencinių pranašumų formavimui.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti Lietuvos ir užsienio autorių mokslinius darbus ir susisteminti įvairius požiūrius į konkurenciją, konkurencingumą ir jo didinimo galimybes.
Apibrėžti inovacinių technologijų sąvoka.
Išanalizuoti, kaip inovacinės technologijos įtakoja ekonomikos augimą.
Identifikuoti ir klasifikuoti būdus, kuriais įmonės gali pasiekti geresnių rezultatų naudodamos inovacijas paslaugų versle. Apibendrinti inovacinių technologijų vaidmenį paslaugų veikloje.
Interneto paslaugas teikiančios įmonės pavyzdžių išanalizuoti technologinių inovacijų panaudojimą ir kokią įtaką daro konkurencingumo didinimui. Kokią įtaką pajamosm turi naujų technologijų pritaikymas interneto paslaugų versle. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-19
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis139.25 KB
AutoriusKarina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. S. Valentinavičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukio sakos konkurencingumo didinimas technologiniu inovaciju pagrindu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. S. Valentinavičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą