Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Konkurencinės veiklos teisinis reguliavimas

Konkurencinės veiklos teisinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Vyriausybės politika, kuriant konkurencinę aplinką. Konkurencijos vertinimas valstybinio reguliavimo požiūriu. Konkurencijos tarybos administracija ir jos funkcijos. Konkurencijos teisės taikymas ES (Europos Sąjungoje) ir Lietuvoje. Valstybės pagalbos reikšmė formuojant konkurencinę. Aplinką. Valstybės pagalbos samprata, rūšis ir formos. Antikonkurenciniai veiksmai. Išvados.

Ištrauka

Konkurencijos politika vaidina bene svarbiausią vaidmenį kuriant verslui palankią aplinką. Nors Lietuvoje iš esmės jau sukurti teisiniai pagrindai saugantys ekonomiką nuo konkurenciją ribojančių veiksmų ir monopolizavimo tendencijų bei nesąžiningos konkurencijos, tačiau greitai besikeičianti ekonominė situacija ir, ypač Lietuvos ūkio integracija į vieningą Europos Sąjungos rinką, kelia naujus reikalavimus konkurencijos teisei.
Vienu svarbiausių Vyriausybės ekonominės politikos uždavinių yra sąžiningos konkurencijos apsaugojimas, kaip būtinas pagrindas ūkio efektyvumui ir ekonominiam augimui garantuoti. Pagrindinis konkurencijos apsaugos juridinis dokumentas - Konkurencijos įstatymas.
Ši tema yra aktuali Lietuvos verslininkams, nes gana dažnai jie nepakankamai teikia reikšmės konkurencijos santykius reglamentuojantiems įstatymams. Dėl nežinojimo, informacijos trūkumo, žemo teisinio švietimo ir apskritai teisinės kultūros lygio jie neįvertina galimų pasekmių savo verslui. Tuo tarpu sankcijos už LR konkurencijos įstatymo pažeidimą yra gana griežtos. Darbe siekiama supažindinti Lietuvos verslininkus su valstybės teikiama pagalba verslui, su konkurencijos tarybos sudėtimi ir funkcijomis, su įstatymo pakeitimais, su statistiniais duomenimis ir su antikonkurenciniais veiksmais Lietuvoje.
Darbo tikslas – išanalizuoti konkurencijos padėtį įvairiose Lietuvos rinkose, atskleisti konkurencijos pažeidimus, įvertinti konkurencijos politiką Lietuvoje.
Darbo objektas – įvairios Lietuvos rinkos, kuriose buvo pažeistos Konkurencijos įstatymo nuostatos.
Darbą sudaro 3 skyriai ir išvados.
Rašant darbą buvo naudoti Lietuvos respublikos įstatymai ir kiti juridiniai aktai, susiję su konkurencijos politika Lietuvoje, ekonominė literatūra, Konkurencijos tarybos bei internetine medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis42.1 KB
AutoriusKaterina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. N. Banaitienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konkurencines veiklos teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc.dr. N. Banaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą