Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Mokomosios praktikos ataskaita: VĮ Registrų Centras

Mokomosios praktikos ataskaita: VĮ Registrų Centras

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Apie Registrų Centrą. Nekilnojamojo turto kadastras ir registras. Juridinių asmenų registras. Adresų registras. Vertinimo modelis. Vertinimo modelio skaičiavimas duotai zonai. Išvados.

Ištrauka

Registrų centras – Valstybės įmonė, įsteigta 1997 m. liepos 8 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 742. Jos statusas - iš valstybės turto įsteigtas ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo. Įmonė nuosavybės teise priklauso valstybei, jai perduotą ir jos įgytą turtą valdo, naudoja bei juo disponuoja patikėjimo teise.
Įmonė tvarko Nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą, Adresų registrą, Juridinių asmenų registrą, kuria, įgyvendina, plėtoja ir tvarko su šiais bei kitais registrais susijusias informacines sistemas, tvarko registrų archyvus.
Registrų centro valdymo organai yra savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija, kolegialus įmonės valdymo organas - valdyba ir vienasmenis valdymo organas - įmonės vadovas. Įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.
Centrinis padalinys, įsikūręs Vilniuje, administruoja tvarkomų registrų veiklą, projektuoja, diegia ir naudoja registrų informacines sistemas, vadovauja ir kontroliuoja regioninių padalinių veiklą. 11 filialų, įsikūrusių šalies apskričių centruose bei Mažeikių mieste, registruoja nekilnojamąjį turtą ir teises į jį, priima registruojamų juridinių asmenų dokumentus, teikia registrų duomenis, atlieka kadastrinius matavimus, masinį ir individualų turto vertinimą, rinkos tyrimus, tvarko turto formavimo archyvus, organizuoja filialų skyrių darbą. 40 filialų skyriai šalies rajonų centruose ir miestuose registruoja nekilnojamąjį turtą ir teises į jį, juridinius asmenis, jų teikiamus dokumentus ir duomenis, išduoda nuosavybės ar naudojimo teisę įrodančius dokumentus, teikia informacines paslaugas.
Valstybės įmonė Registrų centras, siekdamas nuolat tobulinti nekilnojamojo turto administravimo sistemą ir informacinę bazę, jau nuo pirmųjų įkūrimo metų glaudžiai bendradarbiauja su Švedijos, Nyderlandų, JAV bei kitų šalių panašiomis institucijomis ir aktyviai dalyvauja dvišaliuose ir daugiašaliuose tarptautiniuose projektuose. Taip pat šiuo metu yra diegiama Nekilnojamojo turto sandorių viešoji elektroninė paslauga (NETSVEP), finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. NETSVEP nekilnojamojo turto sandorio dalyviams suteikia galimybę per trumpesnį laiką sudaryti sandorį atliekant visus su nekilnojamojo turto įsigijimu ir teisių į jį įregistravimu susijusius veiksmus notarų biure be tiesioginio kreipimosi į Registrų centrą. Dar vienas su Europos Sąjunga susijęs projektas - 2008 m. birželio mėnesį valstybės įmonė Registrų centro kartu su 29 partneriais iš 15 Europos šalių pradėtas vykdyti projektas "Europos adresų infrastruktūra (EURADIN)". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos praktikos ataskaita
KategorijaEkonomika
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis159.93 KB
AutoriusAnnihilatorius
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasArvydas Bagdonavičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokomosios praktikos ataskaita registru centre [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Arvydas Bagdonavičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą