Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Akcinės bendrovės (AB) ir uždaros akcinės bendrovės (UAB) skirtumai

Akcinės bendrovės (AB) ir uždaros akcinės bendrovės (UAB) skirtumai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Akcinės bendrovės. Akcinė bendrovė (AB) – juridinis asmuo. Akcinės bendrovės (AB) kapitalas ir akcijos. Uždara akcinė bendrovė. Steigimo sutarties sudarymas. Uždaros akcinės bendrovės (UAB) įstatai ir įstatymai. Uždaros akcinės bendrovės (UAB) akcijos ir jų platinimas. Steigiamasis akcininkų susirinkimas. Akcinės bendrovės (AB) ir Uždaros akcinės bendrovės (UAB) skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos pramonė ilgą laikotarpį buvo sukoncentruota didelėse įmonėse. Pramonės įmonių pertvarka prasidėjo po privatizacijos įgyvendinimo ir po nepriklausomybės atkūrimo.
Įmonei labai svarbi yra jos juridinis statusas. Jei žinosime įmonės juridinį statusą, tai galime numatyti kas turi teisę priimti galutinį sprendimą derybose, pasirašyti įmonės steigimo ir kitos sutartys, kas ir kokiu laipsniu atsako už sutartinių įsipareigojimų vykdymą ir kas atlygins nuostolius ištikus nesėkmei.
AB ir UAB yra ribotos turtinės atsakomybės juridinis asmuo. Taigi šio referato tikslas - atskleisti šių bendrovių požymius ir jų skirtumus.
Šio referato uždaviniai:
1) Išnagrinėti AB;
2) Išnagrinėti UAB;
3) Išanalizuoti AB ir UAB skirtumus.


Labiausiai paplitusi įmonių rūšis Lietuvoje yra akcinė bendrovė. Akcinių bendrovių steigimą sąlygoja tam tikri veiksniai:
1. Kurti akcines bendroves ekonomiškai tinkslinga, nes į apyvartą įtraukiami laisvi įmonių ir gyventojų pinigai;
2. Atsiveria didžiulės galimybės akcines bendroves reorganizuoti: pertvarkyti valdymo struktūrą, keisti gaminių asortimentą ir rinkos struktūrą, kai akcininkai pripažįsta tai esant tikslinga;
3. Naudojant sutelktas akcininkų lėšas, mažėja bankų kreditų poreikis;
4. Akcinės bendrovės lėšomis neturi teisės disponuoti niekas kitas, išskyrus pačius akcininkus.


Norint kad atskiros įmonės ir asmenys susiburtų į akcinę bendrovę ir ji taptų juridiniu asmeniu, reikia atlikti nemažai operacijų. Tie kas tai padaro vadinami steigėjais. Bendrovės steigėjai yra Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybė ar savivaldybė, įstatymo nustatyta tvarka sudarę bendrovės steigimo sutartį (aktą). Dažnai steigėjai sudaro įmonės steigimo sutartį, kurioje numato įmonės steigimo užduočių įvykdymą. Svarbiausias dokumentas, kurį reikia parengti steigiant akcinę bendrovę yra įstatai. Steigėjai parengia būsimos akcinės bendrovės įstatus ir juos įregistruoja.
Bendrovės steigėjai per 60 dienų nuo akcijų pasirašymo dienos privalo sušaukti steigiamąjį akcininkų susirinkimą. Jeigu tai nepadaroma per šį terminą, visi akcijas pasirašiusieji asmenys atleidžiami nuo įpareigojimų bendrovei ir turi teisę reikalauti, kad jiems būtų grąžinti visi įnašai už akcijas.
Steigiamasis susirinkimas tvirtina bendrovės steigimo ataskaitą, bendrovės steigėjų sudarytus sandorius, renka valdymo organus, revizorių, keičia ir papildo įstatus bei sprendžia kitusklausimus.
Akcinės bendrovės įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 150 tūkstančių litų. Minimalus akcinių bendrovių steigėjų skaičius - vienas.
Akcinė bendrovė yra apibūdinama kaip daugelio žmonių grupė turinti juridinio asmens teises ir veikianti ribotos finansinės atsakomybės principu. Juridiniai asmenys yra įmonės, įstaigos ar kitos organizacijos, kurios ekonomikos sistemos veikloje dalyvauja kaip savarankiškos civilinių teisių ir pareigų turėtojos. Šios įmonės rūšies bei akcinės bendrovės steigimą, veiklą bei pasibaigimą reglamentuoja LR Akcinių bendrovių įstatymais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.44 KB
AutoriusFinche
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Lisecko
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcines bendroves (AB) ir uzdaros akcines bendroves (UAB) skirtumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Lisecko
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą