Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Nemokama teisinė pagalba

Nemokama teisinė pagalba

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo tikslas – pateikti nusikaltimų aukų socialinės ir teisinės apsaugos programos tobulinimo kryptis, konkrečias priemones, leisiančias sudaryti prielaidas teikti paslaugas laiku ir kokybiškai. Teisė. Teisės funkcijos, vertingumas. Teisė ir valstybė. Teisinis reguliavimas, jo struktūra. Teisėtumas ir jo ribos. Teisės pažeidimai, teisinė atsakomybė. Žmogaus teisių samprata. Žmogaus konstitucinės teisės. Teisinės pagalbos. Pirminė ir antrinė teisinės pagalbos, kas tai? Teisinių paslaugų teikimas. Viešoji ir privatinė teisė, interesai, jų gynimas. Nusikaltimų aukų socialinės ir teisinės apsaugos vertinimas. Nusikaltimo aukų informuotumas apie jų teises, jų gynybos būdus ir priemones. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje plėtojama socialinių paslaugų infrastruktūra, veikia organizacijos, teikiančios vis naujesnes bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas. Tačiau praktikoje, kai susiduriama su paslaugų teikimu atskiroms rizikos ar pažeidžiamųjų asmenų grupėms kyla nemažai problemų.
Nukentėjusiųjų nuo nusikalstamų veikų socialinė ir teisinė apsauga Lietuvoje – tai palyginti naujas socialinių paslaugų sektorius, kadangi tuo iš esmės susirūpinta tik prieš dešimtmetį. Per pastaruosius ketverius metus padaryta ženklių pokyčių teikiant nusikaltimų aukoms socialinę, o ypąč teisinę, apsaugą, tačiau ar tie pokyčiai nėra tik formalumas, ar žmonės pasinaudoja teikiamomis paslaugomis, galimybėmis teisinėmis priemonėmis apginti savo teises.
Šio kursinio darbo tikslas – pateikti nusikaltimų aukų socialinės ir teisinės apsaugos programos tobulinimo kryptis, konkrečias priemones, leisiančias sudaryti prielaidas teikti paslaugas laiku ir kokybiškai.


Teisės funkcijos – tai teisės poveikio visuomeniniams santykiams pagrindinės kryptys, lemiamos teisės esmės ir jos socialinės paskirtie visuomenės gyvenime. Funkcijos išriškia esmingiausius pagrindinius teisės bruožus ir jų paskirtis – įgyvendinti teisės uždavinius konkrečiu visuomenės raidos etapu. Svarbiausias funkcijų bruožas – jų dinamiškumas, veikimas ir pastovumas.
Teisės funkcijos klasifikuojamos į išorines – socialines, politines, ekonomines, auklėjamąsias; ir vidines – tai teiės poveikio žmonių elgesiuis būdai. Čia skiriamos reguliacinė ir apsauginė funkcijos. Jos būdingos teisės prigimčiai (imnentinės) ir rodo teisės, kaip socialinio instituto, neišvengiamumą visuomenėje.
Reguliacinė funkcija nustato viuomeninių santykų organizacijos i socialinių ryšių tarpusavio koordinacijos pozityvias elgesio taisykles. Apsauginė teisės funkcija – tai socialinės paskiries sąlygota teisnio poveikio kryptis, skirta apsaugoti bendrus svarbiausius ekonominius, politinius, nacionalinius, asmeninius santykius, jų neliečiamumą ir pašalinti neigiamus visuomeninei santvarkai santykius.
Teisės vertingumas – tai priemonė, patenkinanti socialiai teisingus ir progresyvius piliečių ir visos visuomenės poreikius ir interesus. Visų pirma, teisė yra instrumentinė vertybė. Jos dėka žonių veikla tampa organizuota, pastovi, darni ir kontroliuojama. Tokiu būdu teisė užtikrina visuomeninių santykių darną ir tvarką bei padaro juos civilizuotus. Teisė įtvirtina ir plėtoja tas nuosavybės formas, kurios iš prigimties būdingos konkrečiai visuomenei ir jos santvarkai.
Teisės vertingumas parodo ir nustato asmens laisvės visuomenėje mastą. Teisė nustato asmens laisvės ribas, o ne bendrai asmens laisvę. Teisė įgyvendina socialinę laisvę, socialinį aktyvumą ir drauge socialinę atsakomybę, nustato tokią visuomeninių santykių tvarką, kuriai esant pašalinama iš žmonių gyvenimo savivalė, individų ir grupių veiklos kontrolės nebuvimą. Teisė ir laisvė neatskiriamos.
Teisės vertingumas išreiškia tiesos idėjas, yra materialių gėrybių paskirstymo kriterijus, įtvirtina piliečių lygybę prieš įstatymus. Teisė yra normomis įtvirtintas ir įgyvendintas teisingumas. Teisingumas visada siejamas su teise, nes teisė gina suderintą interesą ir tuo patvirtina teisingą sprendimą. Įtvirtindama laisvės ir teisingumo idėjas, teisė įgyja didžiulę prasmę ir vertę žmogui bei visuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.76 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasLiongina Juozaitienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nemokama teisine pagalba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Liongina Juozaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą