Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo organizavimo formos ir įmonės pelnas

Verslo organizavimo formos ir įmonės pelnas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Verslo firmų veiklos formos. Individuali įmonė. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Gamyba. Gamybos kaštai. Įmonės pelnas. Ekonominis pelnas. Buhalterinis pelnas. Pelnas. Išvados.

Ištrauka

Lietvoje yra keletas verslo organizavimo formų, kurios bus išdėstitos šiame mano darbe. Bandysiu išsiaiškinti, firmu rūšis, bei jų galimas veiklos rūšis. Bandysiu paanalizuoti firmų esme kasdieniniame mūsų gyvenime. Pasiaiškinsime, kuri firmos srytis, pavyzdžiui (individuali įmonė, ūkinė bendrija, akcinė bendrovė) aktualesnė lietuvos ekonomikoje.
Bet kurioje įmonėje visada iškyla pasirinkimo problema: ka gaminti, kaip gaminti iš ribotų išteklių ir kam paskirstyti produktus.
Šiuolaikiškai intensyvios,dinamiškos mikroekonomikos, pakankamai sudėtinga ne tik sukurti verslą, bet ir jį išlaikyti bei plėtoti. Atsižvelgiant į Lietuvos mikroekonomikos augimą, įmonės gali pelningai veikti ir plėtoti savo veiklą tik naudodamasi savo lyginamaisiais pranašumais, kuriais remiantis į tarptautinę rinką ar konkuruoti vietos rinkoje bei turėti naudos iš veiklos apimties.Žiurint į tai, kad aktyviai dalyvaujama tarptautiniuose rinkose, Lietuva įsiliejo į Europos Sąjungos bendrą rinką, taipat didėja vietos rinkos dalyvių konkurencingumas, įmonėms reikia gerokai padidinti sugebėjimus analizuoti bei realiai įvertinti savo konkurentų finansinę buklę,veiklos raidą ir formuoti atitinkamas savo pozicijas.
Nagrinėjant tiriamajį objektą svarbu jį tinkamai suskirstyti, išryškinant svarbiausias jo ypatybes. Toks jų skyrstimas ir praktinis pritaikymas padeda kurkas plačiau ir visapusiškiau ištirti įvaires įmonės veiklos sritis, atskleisti vidaus ir išorės atsargas, objektyviau įvertinti įmonės vietą rinkoje jos plėtros galimybes ir ateities perspektyvas.Išskyrusi tris įmonių veiklos dalis- pagrindinės veiklos, finansinės ir investicinės. Butu galima išskirti pagrindines finansinės veiklos analizės rodiklių grupes:trumpalaikio ir ilgalaikio mokumo rodiklius, nusakančius įmonės sugebėjimą vykdyti įsipareigojimus;pelno ir pelningumo rodiklius, parodančius visą įmonės kolektyvo veiklą, ūkinių reiškinių tarpusavio vidaus ryšius, tai yra įmonės darbo efektyvumą;nuosavo kapitalo rinkos rodiklius, pagal kuriuos nagrinėjamas nuosavo kapitalo formavimo teisingumas, jo sudėtis ir struktūra, dinamika, tiriami nuo savo kapitalo sudėties pokyčiai ir jų prižastys. Įmonės veiklos efektyvumo rodiklius, parodančius įmonės veikloje naudojamų išteklių naudojimo efektyvumą. Pinigų srauto rodiklius atspindinčius lėšų judėjimo įmonėje valdymo įpatumus.Ir čia gi bandžiau palyginti buhalterinį ir ekonominį pelna.
Kita svarbi įmonės pagrindinės gamibinės veiklos analizės sistemos dalis- darbo rodiklių analizė, nusakanti darbuotojų sudėtį ir struktūrą, apsirūpinimą darbuotojais, jų kaita, kvalifikacijos kėlimą, socialinį aprūpinimą ir kitus aktuolius su darbuotojais dalykais, tai butu galima suskirstyti į keturias grupes:darbuotojų, darbo našumo, darbo užmokesčio ir darbo laiko. Nemažiau svarbi ir sudėtinga yra išlaidų analizė.Butu galima teigti,kad norint geriau uždirbti,reiktu padaryti ir tam tikrų išlaidų.
Nepriklausomai nuo firmos organizacinės veiklos formos, nuo gaminamos prekės pasiūlos elastingumo ir panašiai, firmos savininkas gamins prekes tik tada, kai jis bus tikras, kad už produkcija gaus pelną, galėsenti kompencuoti tos prekės gamybos kaštus.
Yra keletas skirtingų pelno sąvokų kurių kiekviena remiasi skirtingų firmos lėšų apskaičiavimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-30
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis123.7 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAnetė Anaitienė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo organizavimo formos ir imones pelnas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Anetė Anaitienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą