Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Kaštų samprata. Kaštų tipai

Kaštų samprata. Kaštų tipai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Kaštų samprata. Kaštų tipai: aiškūs (buhalteriniai/eksplicitiniai), alternatyvūs (ekonominiai/implicitiniai). Įvadas. Kaštų samprata. Alternatyviųjų kaštų samprata. Buhalteriniai ir ekonominiai kaštai. Griovimo kaštai. Išvados.

Ištrauka

Ekonomika – tai lyg klasikinė muzika. Ji labai paprasta, pagrindines jos mintis galima suprasti iš karto. Kita vertus, šis paprastumas dengia tokius ekonominius procesus, kurie nelengvai suvokiami net ir profesionalams, visą gyvenimą paskyrusiems ekonomikos studijoms. Ekonomikoje yra daug sudėtingų bei aktualių problemų, kurias reikia išspręsti. Ekonomine prasme kaštų sąvoka siejama su firmos piniginėmis išlaidomis gamybos ištekliams pirkti.
Kaštų sampratą geriausiai supranta verslininkai, kurie turi savo įmones. Pagrindinės kliūtys, su kuriomis susiduria įmonė, siekianti maksimizuoti pelną, yra gamybos kaštai ir paklausa produktams (A. Rastenienė, Mikroekonomika, 43 psl.). Gamybos kaštai susidaro bet kuriame versle: žemės ūkyje, gamybinėje ir apdirbamojoje pramonėje, paslaugų srityje.

Kaštai yra svarbi ekonomikos kategorija, nes techninė ir technologinė pažanga paprastai pasireiškia gamybos kaštų mažėjimu. Kaštai yra viena iš dviejų sudėtinių dalių, lemiančių įmonės pelno dydį. Įmonė gali didinti pelną arba didindama pajamas, kurios priklauso nuo gamybos apimties ir pagamintos produkcijos kainos, arba mažindama kaštus. Pajamos daugiau priklauso nuo išorinių veiksnių. Tačiau kaštų dydis daugiau priklauso nuo gamintojo. Nors kaštus lemia gamybos veiksnių kainos išteklių rinkose, tačiau jų dydis priklauso ir nuo naudojamos technikos, technologijos bei sugebėjimo organizuoti gamybą. Vienas iš pagrindinių veiksnių, per kuriuos gamintojas gali paveikti tiek kainą (netobulos konkurencijos atveju), tiek ir kaštus, yra gamybos dydis. Gamintojų gaunamos bendrosios pajamos arba bendrieji gamybos kaštai susiję su gamybos apimtimi labai paprasta ir aiškia priklausomybe – kuo didesnė gamybos apimtis, tuo didesnės pajamos ir tuo didesni kaštai. Tačiau ryšys tarp vidutinių dydžių ir pirmiausia tarp vidutinių kaštų ir gamybos apimties ne toks akivaizdus. Gamybos kaštų dydis priklauso nuo gamybos išteklių apimties, naudojamos prekėms arba paslaugoms gaminti, ir kainų.


Alternatyviųjų kaštų terminas susijęs su išteklių paskirstymu, keičiant įvairių produkcijos rūšių gamybos santykį. Manoma, kad bet kurios produkcijos gamybos didinimas yra neracionalus išteklių paskirstymo ir panaudojimo atžvilgiu, jeigu šios produkcijos naudingumas mažesnis už kitos, alternatyvios produkcijos kaštus.
Alternatyvieji kaštai yra rezultatas, kurį užtikrina geriausia išteklių panaudojimo alternatyva. Tai kaštai, kurie gali atsirasti perskirstant išteklius kitos produkcijos (paslaugos) gamybai.
Bet kokio sprendimo alternatyvieji kaštai yra vertė kito geriausio galimo pasirinkimo, kurio buvo atsisakyta. Priimant optimalų sprendimą, reikia gerai apskaičiuoti atitinkamus kaštus net ir tuo atveju, jei sprendimas yra susijęs su vartojimu, gamyba ar investavimu.
Optimalusis sprendinys – tai sprendinys, maksimizuojantis arba minimizuojantis tikslo funkciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis92.46 KB
Autoriusleniukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasprof. habil. dr. Algis Žvirblis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kastu samprata. Kastu tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. Algis Žvirblis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą