Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ilgalaikio turto vertinimas ir nusidėvėjimo sumos apskaičiavimas

Ilgalaikio turto vertinimas ir nusidėvėjimo sumos apskaičiavimas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikis turtas. Pastatų vertės apskaičiavimas. Įrengimų pilnoji, pradinė vertė. Ilgalaikio turto vertė ir metinė nusidėvėjimo suma bei norma. Ilgalaikio turto struktūra procentais. Įrengimų likutinės vertės (ITl) po 4 metų apskaičiavimas pagal metų skaičiaus sumavimo metodą. Nusidėvėjimo suma ir nusidėvėjimo sumos apskaičiavimo metodai. Kur ir kodėl patenka nusidėvėjimo suma. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas: Kiekviena įmonė nepriklausomai nuo jos veiklos pobūdžio valdo didesnį ar mažesnį turtą. Efektyvus jo panaudojimas lemia įmonės veiklos sėkmę. Kiekvienos įmonės sėkmingai veiklai reikalingos tam tikros sąlygos, taip pat ir materialinės. Šios sąlygos kiekvienoje įmonėje vis kitokios, ir jos darosi vis įvairesnės, stengiantis atlikti didėjančius rinkos reikalavimus. Teisingai naudojamas, skirstomas, vertinamas ir nudėvimas turtas lemia kiekvienos firmos gyvavimo sėkmę. Didžiausią reikšmę beveik kiekvienoje įmonėje turi ilgalaikis turtas – pastatai, įvairūs įrengimai, be kurių dažniausiai neįsivaizduojama kokia nors įmonės veikla.

Darbo tikslas:
Įvertinti ilgalaikį turtą.
Apskaičiuoti jo metinę nusidėvėjimo sumą.
Suklasifikuoti ilgalaikį turtą.

Darbo uždaviniai:
Nustatyti atskirų ilgalaikio turto grupių vertę;
Apskaičiuoti metinę nusidėvėjimo sumą;
Nustatyti ilgalaikio turto struktūrą, procentais;
Apskaičiuoti įrengimų likutinę vertę;

Turtas, kuris naudojamas įmonės gamybinėje veikloje daugelį metų, gamybos procese nekeičia savo natūralios formos ir savo vertę į naują gaminį perkelia dalimis tiek, kiek nusidėvi, vadinamas ilgalaikiu turtu.
Ilgalaikis turtas skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį. Pagrindinis skirstymo požymis yra turto sunaudojimas per tą laikotarpį per kurį uždirbama pelno. Jeigu turtas per vienų ataskaitinį laikotarpį visiškai sunaudojamas, jis laikomas trumpalaikiu, o jeigu nesunaudojamas, - ilgalaikiu turtu. Kadangi pagrindinis ataskaitinis laikotarpis yra vieneri metai, tai ir ilgalaikiu paprastai laikomas tas turtas, kuris naudojamas uždirbant pajamas ilgiau nei vienerius metus. Pavyzdžiui, jeigu pagrindiniu ataskaitiniu laikotarpiu būtų laikomas mėnuo, ilgalaikiam turtui būtų priskiriamas turtas, naudojamas ilgiau nei vieną mėnesį (kitaip sakant, per vieną mėnesį nesunaudojamas turtas). Todėl toks ilgiau nei vieną ataskaitinį laikotarpį naudojamas turtas ir vadinamas ilgalaikiu. Priskiriant turtą ilgalaikiam, taip pat atsižvelgiama ir į jo vertę. Jeigu turtas naudojamas ir labai ilgai, bet jo vertė įmonei nereikšminga ( arba labai maža ), toks turtas nebus laikomas ilgalaikiu, nes jo kaip, ilgalaikio turto, apskaita įmonei būtų per brangi. Kokį turtą priskiri ilgalaikiam, kokį – trumpalaikiam, sprendžia įmonės vadovas, kuriam akcininkai suteikia įgaliojimus per jo kadencijos laikotarpį valdyti visą įmonės turtą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis51.59 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDamalakienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto vertinimas ir nusidevejimo sumos apskaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Damalakienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą