Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Investicijų poveikis šalies ekonomikai

Investicijų poveikis šalies ekonomikai

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Iškilę investicijų sunkumai ir jų priežastys. Akcijos. Investiciniai fondai. Bankai. Nekilnojamas turtas. Investicijos. Investicijų ekonominė esmė. Bendrosios ir grynosios investicijos. Investicijų formos. James Tobin’o q investicijų teorija. Investicijų paklausos kreivė. Pagrindiniai įstatymai, reglamentuojantys investicijas. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje. Lietuva - tarp šykščiausių investuotojų į mokslinius tyrimus. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Investicijos Lietuvoje sparčiai populiarėja ir tampa gera alternatyva taupyti terminuotais indėliais arba "kojinėse". Šiuo metu Lietuvoje įregistruota daugiau kaip 30 investicinių fondų, kuriuose cirkuliuoja beveik du milijardai litų. Nors Lietuvos visuomenė nuo išsivysčiusių kraštų investavimo mastais atsilieka dešimt ir daugiau kartų, lietuviai jau pradeda įgusti rizikingame investicijų žaidime. Kylančios akcijų rinkos sėkmingiems investuotojams jau davė iki 40-60 proc. grąžos.
Terminas "investicijos" kilęs iš lotyniško žodžio "invest", reiškiančio "įdėti". Platesniu požiūriu investicijos tai piniginės lėšos ir įstatymais bei kitais teisės aktais nustatyta tvarka įvertintas materialusis, nematerialusis ir finansinis turtas, kuris investuojamas siekiant iš investavimo objekto gauti pelno (pajamų), socialinį rezultatą (švietimo, kultūros, mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos bei kitose panašiose srityse) arba užtikrinti valstybės funkcijų įgyvendinimą.
Lietuva turi geografinės padėties pranašumą pritraukiant investicijas. Joje nuolat ieškoma naujų būdų, kaip pritraukti daugiau užsienio investicijų ir sukurti jiems palankesnę investicinę aplinką. Todėl norėdami geriau suprasti investicijų poveikį šalies ekonomikai mes parengėm būtent šį darbą. Mūsų darbo uždaviniai buvo šie:
• Apžvelgti iškilusius investicijų sunkumus ir jų priežastys;
• Trumpai apibūdinti investicijų sąvokas;
• Išsiaiškinti investicijų ekonominę esmę;
• Pateikti tiesiogines užsienio investicijas.

• Siekiant sukurti palankią ir orientuota į augimą investicinę aplinką, bei pasiekti aukštą pasaulinio konkurencingumo lygį, Lietuvai būtina atlikti kokybinį šuolį, kitaip tariant, pereiti prie aukštųjų technologijų, aukštesnio lygio ekonomikos. Vienintelis būdas tai padaryti greičiausiai, yra taikant inovacijas visose ekonominio gyvenimo srityse. O tinkamiausias būdas sėkmingai taikyti inovacijas šalies mastu yra tinkamo žmogiškojo kapitalo, pasirengusio perimti geriausias naujas technologijas ir šiuolaikiškas valdymo koncepcijas, ateinančias į Lietuvą visų pirma, kartu su tiesioginėmis užsienio investicijomis, turėjimas.
• Įmonės įkūrimas yra greitas ir nebrangus, nors, pasitelkiant pasaulio įmonių registravimo lyderių (tokių kaip Danija ar Naujoji Zelandija) patirtį, vis dar išlieka galimybė šį procesą pagreitinti, o registracijos išlaidas sumažinti. Įstatinio kapitalo reikalavimo mažoms bei mikro įmonėms sumažinimas, taip pat ir skirtingų registracijos numerių unifikavimas būtų palankus naujų įmonių atsiradimui.
• Įmonių restruktūrizavimo procesas nevyksta taip, kaip tikėtasi, ko pasėkoje yra likviduojamos įmonės, kurios dar galėtų būti restruktūrizuotos bei išlikti rinkos dalyviais, išsaugodamos darbo vietas, turimą balansinį turtą bei paslaugų ar prekių rinkas.
• Reikia sukurti elektroninio ryšio įmonės registravimo mechanizmą bei toliau tobulinti
įmonių registravimo trukmę, mažinti registravimo išlaidas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-24
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis1.33 MB
AutoriusELena
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasBučienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investiciju poveikis salies ekonomikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Bučienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą