Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonomikos valdymas

Ekonomikos valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos valdymas. Ekonomikos valdymo teorijos. Ekonomikos augimo veiksniai. Ekonomikos valdymo teorijos. Ekonomikos augimo veiksniai. Nacionalinis produktas, šalies mokėjimų balansas, nedarbas ir kiti ekonominiai rodykliai. Ekonominiai rodikliai. Nacionalinis produktas. Bendrasis nacionalinis produktas BNP. Kitos nacionalinio produkto formos. Šalies mokėjimų balansas. Nedarbas. Infliacija-defliacija – priežasčių-pasekmių analizė. Infliacijos priežastys. Infliacijos pasekmės. Nedidelės infliacijos teigiami padariniai yra. Valiutos vertės ypatybės: stipri – silpna valiuta. Devalvacija. Valiutos vertės ypatybės: stipri – silpna valiuta. Devalvacija. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas – supažindinti su ekonomikos valdymu:
o Ekonomikos valdymo teorijos. Ekonomikos augimo veiksniai.
o Nacionalinis produktas, šalies mokėjimų balansas, nedarbas ir kiti ekonominiai rodykliai, jų informatovumas.
o Infliacija – defliacija – priežasčių – pasekmių analizė.
o Valiutos vertės ypatybės: stipri – silpna valiuta. Devalvacija.
Rašant darbą buvo naudojamos įvairios autorinės knygos, mokomosios knygos bei internetiniai informacijos šaltiniai.
Klasikinės vadybos mokyklos teoretikai bandė rasti "vieną geriausią būdą" valdyti sudėtingas pramonės organizacijas. Jų teorijos pirmiausia buvo sutelktos ties idėja, kad ekonominio racionalumo lygis priklauso nuo vadovų ir individualių darbuotojų elgesio bei priimamų sprendimų. Kitaip tariant, teoretikai darė prielaidą, kad žmonės, bandydami maksimizuoti asmeninę naudą, vykdo logiškus, racionalius sprendimus, remdamiesi darbo patirtimi. Klasikinę vadybos teoriją sudaro trys jos pakraipos: 1) mokslinio valdymo teorija; 2) idealaus biurokratinio valdymo teorija ir 3) administracinio valdymo teorija (skirtinguose šaltiniuose dažnai nurodomos tik dvi pakraipos: mokslinio valdymo ir administracinio valdymo). Kiekvienoje pakraipoje išryškinami šiek tiek skirtingi aspektai.
Ekonomikos teorija (užsienyje vadinama Economics), tirianti pačius bendriausius ekonominius procesus ir ryšius tarp jų, yra visos ekonomikos mokslų sistemos pagrindas. Ji supažindma su pagrindiniais ekonomikos mokslo principais, su pagrindinėmis sąvokomis.
Šiuolaikiniai mikroekonomikos pagrindai buvo kurimi 19a. antroje pusėje, kai ekonomikos teorijoje susiformavo vadinamoji neoklasikinė kryptis.
Pagrindinės makroekonomikos problemos - nedarbas, infliacija, ekonomikos ciklas bei priemonės šioms problemoms spręsti vykdant atitinkamą pinigų ir fiskalinę politiką. Makroekonominei analizei naudojami tokie suvestiniai rodikliai kaip bendrasis nacionalinis arba bendrasis produktas, kainų indeksai, nedarbo lygis, biudžeto deficitas, užsienio prekybos balansas ir kt. Šiuolaikinės ekonomikoje makroekonominės reguliavimo priemonės leidžia sumažinti netolygų ekonomikos augimą, nedarbo ir infliacijos lygį ir taip siekti stabilių gyvenimo lygio didėjimo tempų. Galima teigti, jog šiuolaikinė makroekonomikos teorija pagrįsta J. M. Keyneso ir jo pasekėjų darbais.
Silpni pinigai visuomet yra nepatrauklūs taupymui, o juk kiekvienas žino, kad būtent santaupos yra ūkio progreso variklis, būtent jos lemia gamybos kilimą, kuris įgalina ateity kuo geriau patenkinti žmonių poreikius. Silpną valiutą, priešingai nei stiprią, valiutą dažnai lydi infliacija, silpna valiuta skurdina labiausiai pažeidžiamus visuomenės sluoksnius, leidžia jiems numesti problemos naštą. Jau nekalbant apie psichologinius ar politinius lito kurso keitimo aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis1.38 MB
AutoriusZana
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSragauskas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Sragauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą