Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Globalizacija ir globalus verslas

Globalizacija ir globalus verslas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išsiaiškinti, kas yra globalizacija ir globalus verslas. Globalaus verslo sąvoka. Globalizacijos samprata. Globalaus verslo samprata. Investavimo užsienyje priežastys. Pasiūlos faktoriai. Paklausos faktoriai. Politiniai faktoriai. Kiti faktoriai. Internacionalizacijos procesas. Eksportu paremtas metodas. Netiesioginis eksportas. Tiesioginis eksportas. Ne kapitalu paremtas metodas. Licenzijavimas. Frančizės. Kiti kontraktiniai internacionalizacijos metodai. Kapitalu paremta internacionalizacija. Bendros įmonės. Įsigijimai ir plyno lauko investicijos. Konsorciumai, keiretsus ir chaebols. Investicijų ir kapitalo judėjimo apžvalga. Išvados.

Ištrauka

Šiandien globalizacija vaidina labai svarbų vaidmenį, tačiau jos sąvoka suvokiama labai skirtingai. Ypač postsovietinėje erdvėje, kur gajus individualistinis požiūris, šis reiškinys dažniausiai laikomas neigiamu. Kadangi tai eknominis-socialinis-politinis reiškinys, globalizacija liečia visus, taip pat ji veikia ir verslą. Verslui tai - ir naujos galimybės, ir nauji iššūkiai bei problemos. Svarbu suvokti, kas tai yra globalizacija ir globalus verslas, bei pasirinkti, kuri globalizacijos forma ir strategija yra naudingiausia įmonei.
Šio kursinio darbo tikslas ir yra išsiaiškinti, kas yra globalizacija ir globalus verslas. Šiam tikslui pasiekti iškelti uždaviniai:
1) apsvarstyti verslo globalizavimo ir investavimo užsienyje priežastis;
2) aptarti pagrindines internacionalizacijos formas, jų privalumus ir trūkumus;
3) supažindinti su įmonių taktiniais sprendimais globalioje rinkoje;
4) apžvelgti investicijų ir kapitalo judėjimo procesus pastaraisiais metais.
Kursinis darbas yra aprašomojo tipo, jame nagrinėta ir susiteminta daugiausiai užsienio mokslininkų ekonomistų, politologų ir sociologų darbai, keletas lietuvių autorių knygų, taip pat naujausi tarptautinių organizacijų pranešimai, tyrimai, ataskaitos bei pasiūlymai.
Pagrindinis sunkumas, su kuriuo susidūrta rašydant šį darbą, buvo kokybiškos lietuviškos literatūros trūkumas. Nuostabą sukėlė, kad retas lietuvių mokslininkas nagrinėja šią temą. Tuo tarpu užsienio literatūros yra išties daug bei kokybiškos ir buvo sunkoka atsirinkti, kas labiausiai tinka. Darbas gal kiek fragmentiškas ir nenuoseklus, nes buvo nelengva nagrinėti tokią plačią temą ir pasirinkti, kuriuos būtent aspektus aptart. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.83 KB
AutoriusSemperunus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVytautas Gavelis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Globalizacija ir globalus verslas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vytautas Gavelis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą