Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Darnaus ekonomikos vystymosi rodikliai

Darnaus ekonomikos vystymosi rodikliai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: susipažinti su ekonometrija, darnaus vystymosi samprata ir atlikti nustatytus uždavinius. Ekonometrijos naudojimas ekonomikoje, jos istorija. Makroekonominių rodiklių naudojimas darnumui ir gerovei matuoti. Darnus vystymasis. Darnus vystymasis Lietuvoje. Darnaus vystymosi prioritetai. Darnaus vystymosi principai. Darnaus vystymosi strategijos tikslai, jų įgyvendinimo apžvalga. Rodiklių naudojimas darniam ekonomikos vystymuisi įvertinti. Darnaus vystymosi rodiklių apžvalga. Aplinkos būklės rodikliai. Ekonomikos vystymosi rodikliai. Socialinio vystymosi rodikliai. Regionų vystymosi rodikliai. Išvados. Priedai. (1).

Ištrauka

Ekonometrija pagal empirinius duomenis vertina ir analizuoja ekonominių objektų ir procesų sąryšius. Tam tikslui pritaikomi (adaptuojami) žinomi statistikos metodai arba kuriami specialūs. Kaip tik savų metodų vystymas išskyrė ekonometriją kaip savarankišką mokslo šaką, užimančią deramą vietą tarp dviejų mokslo krypčių gigantų: ekonomikos ir matematikos. Ekonometrija susieja ekonomikos teoriją ir ekonominę statistiką bei matematiką.
Darnus vystymasis – tai sąvokos, kurios jau dabar nuolat kartojamos ir dar bus labai dažnai minimos XXI amžiuje. Globalinis ekonominis augimas pasiekė tokį lygį, kad kiekybinis augimas veda prie destruktyvių padarinių, todėl labai aktualu, kad šis augimas išliktų tik kokybiškas. Darnaus vystymosi koncepcijoje bandoma suderinti ekonominio, ekologinio ir socialinio vystymosi sąveiką ir numatyti teisingą žmonijos vystymosi kelią.
Lietuva, kaip ir daugelis kitų pasaulio valstybių, yra pasirinkusi darnaus vystymosi kelią. Pagrindinės šio kelio nuostatos buvo suformuotos 1992 m. Rio de Ženeire Jungtinių Tautų surengtoje pasaulio viršūnių konferencijoje priimtoje Deklaracijoje. Darnus vystymasis įteisintas kaip pagrindinė ilgalaikė visuomenės vystymosi ideologija ir suprantamas kaip kompromisas tarp aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių visuomenės tikslų, sudarantis galimybes siekti visuomenės gerovės dabarties ir būsimoms kartoms. Tokia ilgalaike visuomenės vystymosi ideologija Lietuvoje turėtų būti remiamasi tiek rengiant visų ūkio šakų vystymo strategijas ir programas, tiek priimant bei įgyvendinant konkrečius sprendimus. Darnus vystymasis yra visais aspektais neatskiriama mūsų verslo dalis. Mes siekiame suderinti ekonominio, aplinkosauginio ir socialinio vystymosi tikslus, integruoti juos į kasdieninės veiklos sprendimus ir kurti vertę visoms suinteresuotoms šalims.
XXa. mokslo ir technikos laimėjimai, atvėrę naujas žmonijos išlikimo nišas bei keleriopai padidinę galimybę veikti gamtą, tik dar labiau sustiprino iliuziją, kad gamtos išteklių potencialas yra neišsenkamas šaltinis vartojimo gėrybių gamybai didinti. Realus gyvenimas privertė suabejoti, ar iš tiesų pagrįstas teiginys, jog visuomenė ir žmogus neabejotinai eina pažangos keliu. Juk žmonijos materialinė gerovė buvo sukurta be saiko eksploatuojant gamtos išteklius ir sukeliant ekologines problemas bei didinant aplinkos riziką.
Darnus vystymasis gali padėti stabdyti karštligišką gamtos išteklių niokojimą, jei augimas peraugs į kokybinį lygmenį ir ekonominė plėtra bus suderinta su būtinumu išsaugoti gamtinę aplinką. Žmonija pastaruoju metu susiduria su esminėmis problemomis - ar išliksime rytoj, ar neatimsime iš būsimųjų kartų galimybės egzistuoti taip, kaip mes egzistuojame, ar nekuriame ateities, kurioje tokie žmonės, kokie esame mes, išnyks genetiškai ir fiziškai.

Darbo objektas – darnus ekonomikos vystymasis.
Darbo tikslas: susipažinti su ekonometrija, darnaus vystymosi samprata ir atlikti nustatytus uždavinius.
Uždaviniai:
• apibrėžti ekonometrijos ir darnaus vystymosi sąvoką;
• apžvelgti darnaus vystymosi strategijos principus, bei prioritetus;
• apžvelgti makroekonominius rodiklius darnumui ir gerovei matuoti;
• apibūdinti darnaus ekonomikos vystymosi rodiklius;
Tyrimo metodas. Naudojamas kokybinis metodas.
Darbo struktūra. Susideda iš dviejų dalių. Pirmoje pateikti daugiau teoriniai aspektai. Antroje – atliekama rodiklių, duomenų lyginimas, apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis92.83 KB
Autoriusirma
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasR. Kareivaitė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darnaus ekonomikos vystymosi rodikliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 31 puslapis 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • R. Kareivaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą