Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Kaštų analizė: kartono gamyba "Smurfit Kappa Baltic"

Kaštų analizė: kartono gamyba "Smurfit Kappa Baltic"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – apibūdinti pagrindines kaštų sąvokas, rūšis ir jų struktūrą; apskaičiuoti pasirinktos įmonės kaštus. Gamybos kaštai. Gamybos kaštų klasifikavimas. Trumpasis ir ilgasis laikotarpis. Pastovieji ir kintamieji kaštai. Bendrieji ir vidutiniai gamybos kaštai. Trumpalaikiai kaštai. Ribiniai gamybos kaštai. Ilgalaikia kaštai. Rezultatyvumo didėjimas dėl gamybos mastų. Masto ekonomija. Ekonominė kaštų samprata: realieji (alternatyvieji) gamybos kaštai. Griovimo kaštai. Gamybos kaštų apskaita. Pasirinktos firmos "Smurfit Kappa Baltic" charakteristika. Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas: Pagrindinės kliūtys, su kuriomis susiduria įmonė, siekianti maksimizuoti pelną, yra gamybos kaštai ir paklausa produktams. ( A. Rastenienė, Mikroekonomika, 43 psl.). Gamybos kaštai susidaro bet kuriame versle: žemės ūkyje, gamybinėje ir apdirbamojoje pramonėje, paslaugų srityje. Ekonomine prasme kaštai įvertina visų panaudotų gamybos išteklių (gamtinių, darbo, kapitalo) vertę. Skiriamas materialusis kapitalas (bendrasis išsilavinimas, profesinis meistriškumas, verslumo gabumai). Pastarasis tiesiogiai susijęs su pelnu, kurio rūšis čia analizuosime. Kaštų kitimo dėsningumų trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu tyrimas leis geriau suprasti pelno maksimizavimą firmoje.
Gamybos kaštai – tai visų gamyboje sunaudotų gamybos veiksnių vertė, t. y. sąnaudų vertė faktinėmis kainomis. ( V. Gavelis, Mikroekonomika, 142 psl. ). Kaštai pirmiausia asocijuojasi su išlaidomis. Tai yra pinigai, išleisti siekiant tam tikro tikslo. Verslo įmonėse pinigai išleidžiami darbo užmokesčiui, palūkanoms, mokesčiams apmokėti, žaliavoms, kurui, įrenginiams pirkti ir panašiems tikslams.( A. Rastenienė, Mikroekonomika, 43 psl.)
Darbo tikslas – apibūdinti pagrindines kaštų sąvokas, rūšis ir jų struktūrą; apskaičiuoti pasirinktos įmonės kaštus.
Darbo metodas – aiškinamasis, naudojantis išvardinta literatūra apžvelgiamos ir palyginamos pagrindinės sąvokos ir kita temai suprasti reikalinga medžiaga.
Pagrindiniai šio darbo uždaviniai - išsiaiškinti, kas yra kaštai, kokios yra jų rūšys, bei struktūra; išsiaiškinti nuo ko priklauso kaštų dydis; išsiaiškinti, kaip kaštai veikia gamybą, bei kokią įtaką daro firmos pelnui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis60.31 KB
AutoriusValentina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠablinskaitė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kastu analize kartono gamyba Smurfit Kappa Baltic [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Šablinskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą