Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Įmonės sąnaudų įtaka įmonės efektyvumo rodikliams

Įmonės sąnaudų įtaka įmonės efektyvumo rodikliams

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Darbo organizavimas. Darbų planavimas. Tikslo užsibrėžimas. Kam teikti pirmenybę? Skubių ir svarbių darbų nustatymas. Darbo pobūdžio nustatymas. Darbo užmokesčio tikslai įtakojantys įmonės veiklos efektyvumą. Sąnaudų rūšys. Veiklos sąnaudos. Pardavimo sąnaudos. Bendrosios ir administracinės sąnaudos. Kitos veiklos sąnaudos. Finansinės sąnaudos. Investicinės sąnaudos. Neiprastinės veiklos sąnaudos. Pelno mokesčio sąnaudos. Darbo tvarkaraščio sudarymas. Terminų laikymasis. Laiko, kai niekas netrukdo, nustatymas. Rūpestingas susirinkimų planavimas. Darbo sąnaudų apibūdinimas ir reikšmė. Sąnaudų valdymo sistema. Veiklos sąnaudos. Pardavimo sąnaudos. Bendrosios ir administracinės sąnaudos. Kaip sumažinti sąnaudas? Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Darbas – fizinė ir protinė veikla, paprastai duodantis tam tikrus rezultatus. Darbas, kuriame žmogus jaučiasi patogiai yra vertybė ir būtina sąlyga kiekvienam darbuotojui jaustis gerai ir svarbiausia efektyviai dirbti. Įmonės veiklos rezultatus daugiausia lemia jos darbuotojų darbas, kuris susijęs su motyvacija, suinteresuotumu didinti darbo intensyvumą, mažinti darbo laiko nuostolius ir gerinti darbo kokybę. Darbuotojų skaičius priklauso nuo gamybinių ir valdymo procesų apimties, struktūros ir darbo imlumo, jų kompiuterizavimo ir darbo organizavimo lygio. Be tinkamai parengto personalo negalėtų būti vykdoma kokybiška įmonės veikla, taikant pažangias technologijas, taikant organizavimo ir valdymo metodus. Darbas yra pirma ir svarbiausia žmonijos egzistavimo bei tobulėjimo sąlyga. Norint padidinti darbo našumą, reikia sumažinti gamybos išlaidas, reikia gerinti darbo organizavimą, sudaryti optimalias sąlygas maksimaliam darbiniam aktyvumui. Įmonės veiklos rezultatai dar ir priklauso nuo darbo užmokesčio organizavimo teisingumo ir turi tenkinti bei būti suderinti darbuotojų ir darbdavių darbo interesai. Darbo užmokestis turi užtikrinti darbuotojo socialinį prestižą, priklausantį nuo jo kvalifikacijos ir skatinti vykdyti valdymo sprendimus.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti įmonės sąnaudų įtaką įmonės efektyvumo rodikliams.

Uždaviniai: Sužinoti veiksnius, įtakojančius darbuotojų vaidmenį darbovietėje
Mokėti planuoti darbo laiką
Sužinoti pagrindinius veiksnius, lemiančius darbo efektyvumą.


Darbas yra pirma ir svarbiausia žmonijos egzistavimo bei tobulėjimo sąlyga. Nes kapitalas, kaip gamybos veiksnys, nei žemė be darbo yra neveiksmingi. Nuo darbo organizavimo lygio priklauso darbo našumas.
Įmonės veiklos rezultatai priklauso ne tik nuo gamybos veiksnių, bet ir nuo darbo organizavimo. Norint padidinti darbo našumą, sumažinti gamybos išlaidas, reikia gerinti darbo organizavimą, sudaryti optimalias sąlygas maksimaliam darbiniam aktyvumui. Optimaliu darbo organizavimu turi būti išspręsti šie praktiniai uždaviniai:
darbo pasidalijimas – specializavimas, darbuotojų išdėstymas ir kooperavimas
darbo ir poilsio laiko organizavimas
lygiagrečių profesijų įsisavinimas
darbo vietų organizavimas ir aptarnavimas
optimalių ekonomikos sąlygų sukūrimas
darbo disciplinos palaikymas
techninis darbo normavimas
darbo apmokėjimo organizavimas
darbo saugos užtikrinimas
Darbo organizavimas yra darbo struktūros gamybos procese, žmonių tarpusavio sąveikos ir žmonių sąveikos su įrengimais bei darbo objektais tvarkymas, t.y. darbo proceso sistemos sudarymas, jeigu organizuojamas naujas procesas ar veikusios sistemos keitimas, jeigu kalbama apie veikiančius darbo procesus.
Taigi darbo organizavimas yra visuma priemonių, padedančių tikslingai panaudoti darbo jėgą, esant tam tikram gamybos proceso organizavimo tobulinimo laipsniui.
B. Martinkus mano, jog į darbo organizavimą įeiną:
darbo pasidalijimas ir koregavimas
darbo vietų organizavimas ir aptarnavimas
darbo saugos priemonės
darbuotojų kvalifikacijos kėlimas
darbo apmokėjimo organizavimas ir tobulinimas
(B. Martinkus, A. Sabalas, A. Savanevičienė "Darbo išteklių ekonomika ir valdymas") ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis64.78 KB
Autoriusf4ster
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKablienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones sanaudu itaka imones efektyvumo rodikliams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Kablienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą