Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Eksporto skatinimas Lietuvoje

Eksporto skatinimas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: išanalizuoti eksporto skatinimo politiką Lietuvoje. Eksporto plėtojimo potencialas, galimybės ir perspektyvos. Eksporto skatinimas Lietuvoje. Eksporto plėtros ir skatinimo programos. Eksporto plėtros programa WES-2000. eksporto plėtros programa 2009-2013 metams. Išvados.

Ištrauka

Dabartinėmis ekonominių procesų globalizacijos sąlygomis plėtojant užsienio prekybą, atsirado poreikis sukurti patikimą eksporto skatinimo politiką. Nors pagrindinis vaidmuo tenka galingiausioms ir labiausiai išsivysčiusioms valstybėms ir regionams, tačiau ir nedidelės šalys, kaip Lietuva, siekiančios turėti efektyviai funkcionuojančios rinkos ekonomiką, negali likti nuošalyje.
Lietuvoje verslo ateities perspektyvos siejasi su didėjančiu prekių eksportu ir paslaugomis. Net ir padidėjus šalies vidaus paklausai, eksporto reikšmė nemažės, nes orientuojantis tik į vidaus rinką, daugumos prekių gamybos išlaidos tampa pernelyg didelės, o tuomet ir šalies viduje darosi sunku konkuruoti su importu. Galimybė eksportuoti produkciją daugeliui įmonių padeda ne tik išsilaikyti rinkoje, bet ir didinti gamybos, kartu ir prekybos, apimtį, išlaikyti ir kurti naujas darbo vietas. Todėl užsienio prekybos išplėtimas yra labai svarbus uždavinys, tuo labiau, kad yra gana palanki Lietuvos geografinė padėtis. Tačiau eksporto augimo tempai daugiau ar mažiau priklauso nuo daugelio veiksnių: lito kurso poveikio, bendrovių vadovų kompetencijos, tiesioginių užsienio investicijų ir pan.
Viena iš pagrindinių veiksnių, sąlygojančių eksporto plėtrą Lietuvoje, yra valstybės vykdoma eksporto politika ir eksportuotojams palankių sąlygų sudarymas.
Darbo tikslas: išanalizuoti eksporto skatinimo politiką Lietuvoje.
Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. Apibūdinti eksporto plėtojimo galimybes Lietuvoje.
2. Apibrėžti eksporto skatinimo prolitikos Lietuvoje būtinumą.
3. Išanalizuoti pagrindines eksporto skatinimo priemones Lietuvoje.
Darbą sudaro du skyriai. Pirmajame darbo skyriuje trumpai aprašoma Lietuvos eksporto raida, kokią įtaką užsienio prekybai turėjo Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą. Taip pat šiame skyriuje bandoma paaiškinti, koks įmonių ir vyriausybės vaidmuo plečiant užsienio prekybą. Antras darbo skyrius skirtas Lietuvos eksporto skatinimo politikos analizei, aprašomi pagrindiniai eksporto skatinimo programų ir strategijų tikslai ir uždaviniai. Detaliau panagrinėjamos dvi eksporto skatinimo programos: WESS-2000 ir pati naujausia Eksporto plėtros programa 2009-2013 metams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.42 KB
AutoriusRaminta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAlgirdas Ruškys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Eksporto skatinimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Algirdas Ruškys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą