Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Verslo ekonomika: darbužių siuvimas UAB "Stilių žaismas"

Verslo ekonomika: darbužių siuvimas UAB "Stilių žaismas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – susisteminti ir pagilinti verslo ekonomikos dalyko teorines žinias, formuoti savarankiško darbo įgūdžius, ugdyti gebėjimą analizuoti, formuluoti išvadas. Atskirų gaminių gamybos mastas per metus. Reikalingų įrengimų ir darbo vietų skaičius. Reikalingų darbininkų skaičius. Tiesiogiai priskiriamas darbininkų atlyginimas, tenkantis atitinkamai vienam gaminiui ir visiems gaminiams. Tiesiogiai priskiriamas socialinis draudimas gaminiui ir visai programai. Pagalbinių darbininkų ir administracijos darbo užmokestis bei įmokos socialiniam draudimui. Tiesioginės išlaidos medžiagoms atitinkamai vienam gaminiui. Medžiagų poreikis ir išlaidos metinei gamybos programai vykdyti. Tiesioginės gamybos išlaidos vienam gaminiui ir visai programai. Einamosios (ciklinės) maksimalios ir draustinės medžiagų atsargos natūrine išraiška ir litais. Numatomų pirkti medžiagų kiekis ir vertė litais per metus. Gamybinės patalpos plotas. Reikalingas pastatų plotas kvadratiniais metrais gamybinėms, buitinėms bei administracinėms reikmėms, sandėliui ir šių pastatų vertė. Reikalingas elektros energijos kiekis varikliams ir jos vertė. Reikalingas elektros energijos kiekis apšvietimui ir jos vertė. Gamybinės paskirties įrengimų, patalpų ir kito ilgalaikio turto metinės nusidėvėjimo sąnaudos. Netiesioginės gamybos išlaidos. Vienam gaminiui priskiriama netiesioginių išlaidų suma ir vieno gaminio savikaina. Vandens sąnaudos. Veiklos sąnaudos. Gaminio pilnoji savikaina. Gaminio kaina. Pagamintos ir parduotinos produkcijos per metus vertė litais. Bendrasis ir grynasis pelnas. Pardavimų pelningumas. Lūžio taškas. Išvados.

Ištrauka

Ekonomikos teorija moko, kaip tvarkyti žmonių ūkinę veiklą, kaip tenkinti žmonių poreikius, panaudojant kuo įvairesnius ir minimalesnius išteklius. Įmonės tai yra svarbus uždavinys.
Įmonė – tai užsiimanti tik ūkine veikla organizacija, įgaunanti fabriko, gamybos, dirbtuvių, parduotuvių ar kt. pavidalą (pramonėje, žemės ūkije, transporte, statyboje, prekyboje ir t.t.) ir vykdanti vieną ar kelias specifines funkcijas, gamindama ir paskirstydama įvairias prekes bei paslaugas.
Įmonę labai svarbu ištirti. Šis ištyrimas padeda geriau suprasti įmonėje vykstančius procesus, numatyti, parengti jų valdymo procedūras ir konkrečias veiklos tobulinimo priemones; gana gerai parodo turinį ir sudėtį klausimų, kuriuos įmonėje turi spręsti atitinkamos specialybės, išsilavinimo žmonės. Kalbant apie gamybos procesą, kurio metu kuriami konkretūs gaminiai ar teikiamos paslaigos, kyla reikalas viską planuoti, reguliuoti ir organizuoti procesus. Būtina apskaičiuoti įmonės pajėgumą, materialinių išteklių poreikius, sandėlių plotą, darbuotojų skaičių, numatyti tiekėjus, planuoti gamybos procesą įvairiais laikotarpiais, operatyviai jį reguliuoti, spręsti gaminamos produkcijos kokybės klausimus ir panašiai. Visi šie darbai yra susiję su gamunių projektavimu, modeliavimu, technologinio proceso parengimu, išteklių suvartojimo normavimu, ekonomiško jų panaudojimo būdų paieška ir praktiniu realizavimu. Kiekviena įmonė turi stengtis dirbti naudodama kuo mažiau ištekių. Kadangi tai leidžia sumažinti veiklai reikalingo kapitalo mastą ir sąnaudas. Reišmingi įmonei yra produkcijos kokybės valdymo klausimai. Ruošiantis integruotis į Eoropos bendrąją rinką labai svarbus yra standartizavimas. Kokybės valdymas prasideda gerai organizuojamu gaminio projektavimu. Kaip tik šiuo etapu sugalvojama ir praktiškai realizuojama visuma savybių, kuriomis pažymės naujasis gaminys ir kurios domins būsimuosius šios produkcijos pirkėjus. Tolesni kokybės valdymo darbai – tinkamas technologijos parinkimas ir įdiegimas, gamybos proceso ir pagamintos produkcijos kokybės kontrolė ir įvertinimas, produkcijos įpakavimas, jos transportavimas ir t.t. Čia yra aibė dalykų, lemiančių kokybę, ir įmonė privalo jais rūpintis, tarp jų atitikties įvertinimu ir sertifikavimu. Ieškant visų įmonės veiklos sričių tobulinimo priemonių, visada reikia turėti galvoje konkrečias darbo vietas ir jose atliekamas operacijas. Gauti rezultatai, parodo įmonės veiklos efektyvumą ir našumą. Įmonės veiklos rezultatas apibūdina: rezultityvumas, ekenomiškumas, našumas, pelningumas, kokybė, darbino gyvenimo kokybė, naujovių įdiegimas. Šie veiksniai atspindi įvairias įmonės veiklos puses.
Įmonės veikla bus efektyvi tik tada, kai bus pasiekta visoje veikloje pusiausvyra. Įmonės veiklos pusiausvyra užtikrinama, kai aprūpinimo fazė kiekvienu momentu atitinka gamybos fazę, o gamybos fazė – pardavimo fazę.
Kursinio darbo tikslas – susisteminti ir pagilinti verslo ekonomikos dalyko teorines žinias, formuoti savarankiško darbo įgūdžius, ugdyti gebėjimą analizuoti, formuluoti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-21
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis78.67 KB
Autoriusbigamija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVieraitienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo ekonomika darbuziu siuvimas UAB Stiliu zaismas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vieraitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą