Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Latvijos ekonominė krizė

Latvijos ekonominė krizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Latvijos geografinė ir demografinė padėtis. Latvijos geografinė padėtis. Latvijos demografinė padėtis. Pagrindiniai Latvijos ekonomikos rodikliai. Bendrasis vidaus produktas. Nedarbo lygis ir užimtumas Latvijoje. Infliacija. Šalies valiutos sfera. Latvijos dalyvavimas ekonominėse, bei kitose sąjungose. Pagrindiniai prekybos partneriai. Tarptautinė prekyba ir jos tendencijos. Tiesioginės užsienio investicijos bei jų kitimas. Latvijos ir Lietuvos santykiai. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena nepriklausoma, besivystanti šalis siekia, kad jos ekonomikos rodikliai būtų kuo aukštesni. Tik pažvelgus į šiuos rodiklius, mes galime nuspręsti apie šalies vidaus politiką, gyventojų gerovę ir t.t.
Kiekviena šalis yra kaip atskiras pasaulis. Jos turi savo nusistovėjusius papročius, elgesio taisykles, kalbą, kultūrą. Nors jos visos skirtingos, tačiau jos visos susietos su pasaulyje vykstančiais procesais. Kai pasaulyje prasideda ekonomikos krizė, po kurio laiko tai pasireiškia ir visuose valstybėse, kai kuriuose mažiau, kituose – daugiau.
Latvija nėra didelė valstybė. Jos ekonomikos pokyčiai neatsiliepia pasaulio ekonomikai, tačiau ji turi didelę reikmę Baltijos šalyse. Latvijos ekonomikos pakilimas ar nuosmukis gali skaudžiai atsiliepti kaimyninėse šalyse, nes jos susietos tampriais ekonomikos bei prekybos ryšiais.
Darbo tikslas – išanalizuoti Latvijos ekonominę padėtį
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti Latvijos demografinę bei geografinę padėtį.
2. Išanalizuoti pagrindinius šalies ekonomikos rodiklius, bei peržvelgti jų kitimą laiko atžvilgiu.
3. Nustatyti kokių ekonominių bei politinių sąjungų nare yra Latvija.
4. Išanalizuoti šalies tarptautinę prekybą bei nustatyti jos pagrindinius prekybos partnerius.
5. Išanalizuoti šalies tiesiogines užsienio investicijas, bei peržvelgti jų kitimą laiko atžvilgiu.
6. Peržvelgti Lietuvos ir Latvijos santykius.
Darbo struktūra:
1. Antraštinis lapas
2. Turinys
3. Įvadas
4. Dėstymas
5. Išvados ir pasiūlymai
6. Literatūros šaltinių sąrašas

Latvijos Respublika (latv. Lãtvijas Repùblika (Lãtvija)) yra viena iš Baltijos šalių. Šiaurėje ji ribojasi su Estija, rytuose su Rusija ir Baltarusija, vakaruose – su Baltijos jūra, o pietuose su Lietuva (1 pav.). Valstybės simboliai yra Didysis Latvijos herbas (2 pav.) ir Latvijos vėliava (3 pav.).

Dabartinės Latvijos teritorijoje žmonės apsigyveno XIII amžiuje. Dėl savo strategiškai geros geografinės padėties, Latvijos teritorija buvo dažnai puldinėjama kaimyninių tautų. Latvijos Respublika buvo įkurta 1918 m. lapkričio 18 d. Latvija buvo pripažįstama nepriklausoma valstybe nuo 1920 m., nepaisant Sovietų Sąjungos (1940-1941 m., 1945-1991 m.) ir nacių (1941-1945 m.) okupacijų. 1991 m. Latvija paskelbė savo nepriklausomybes atkūrimo aktą ir atkūrė tarptautinius diplomatinius ryšius. 2004 m. Latvija tapo Europos Sąjungos (ES) ir NATO nare. Ši šalis – parlamentinė respublika ir Prezidentas yra valstybės vadovas.
Latvijos ekonomika panaši į kitų buvusių socialistinių šalių ekonomikas. Šiuo metu tai laisvos rinkos ekonomikos šalis, kurioje dominuoja paslaugų sektorius. Daugiausią prekių Latvija eksportuoja į Vakarų Europos šalis. 1999 metais oficialiai įstojo į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO). Svarbiausios ūkio šakos yra mašinų ir transporto priemonių gamyba. Be to, didelę reikšmę turi okeaninė žvejyba, baldų ir tekstilės pramonė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis405.54 KB
AutoriusMarta
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJulius Beinoravičius
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Latvijos ekonomine krize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Julius Beinoravičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą