Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Žemės vertės nustatymas Vilkaviškio rajone

Žemės vertės nustatymas Vilkaviškio rajone

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Teisinių aktų, reglamentuojančių žemės vertinimą, apžvalga. Žemės rinkos Vilkaviškio r. Savivaldybės teritorijoje apibūdinimas. Savivaldybės plotas, miestai, miesteliai, gyventojų skaičius mieste ir kaimo vietovėje. Įregistruotų žemės sklypų skaičiaus dinamika 2001-2007 m Lietuvoje ir savivaldybėje pagal Lietuvos respublikos žemės fondo duomenis. Žemės fondo pasiskirstymas savivaldybėje pagal pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį 2007 m. Sausio 1 d. (procentais). Žemės fondo pasiskirstymas savivaldybėje pagal žemės naudmenų plotą 2007 m. sausio 1d. (procentais). Privačios žemės savininkų skaičius pagal pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį 2007 m. Sausio 1 d. Parduotų žemės sklypų skaičiaus kitimas pagal pagrindinę tikslinę žemės paskirtį 2001–2007 m. Teorinis–metodinis masinio vertinimo modelio pagrindimas. Laiko pataisa. Vietos įtakos įvertinimas. Ekspertinis vertinimas. Perspektyvų ir prognozių skyrius. Išvados.

Ištrauka

Žemė yra neatsiejama mūsų gyvenimo ir egzistencijos dalis. Apie žemę visuomet kalbama kaip apie nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamasis turtas, o ypatingai žemė yra pagrindinis kiekvienos valstybės turtas.
Atsiradus pasiūlai ir paklausai, atsirado būtinybė nustatyti realią rinkos vertę, išsiaiškinti rinkos požymius ir tendencijas, nustatyti priežastis, įtakojančias vienokius ar kitokius poslinkius žemės rinkoje. Atsirado būtinybė nustatyti šio turto priklausomybę bei parengti išsamias technines bei ekonomines charakteristikas ir atlikti turto teisinę registraciją.
Nekilnojamojo turto registras ir jo sudėtyje esantis Nekilnojamojo turto kadastras yra pagrindinis šalies registras. Lietuvoje kuriama nekilnojamojo turto kadastro sistema apibūdinama nekilnojamojo turto kadastro, registro ir rinkos duomenų bazėmis, kurios leidžia sudaryti palankias sąlygas turto vertinimui, apmokestinimui ar kitoms valstybės reikmėms.
Vadovaujantis kitų šalių patirtimi bei Europos Sąjungos reikalavimais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. 1671 patvirtinta Žemės įvertinimo metodika, nustatanti, kad žemės mokestis skaičiuojamas nuo nekilnojamojo turto vidutinės rinkos vertės, nustatytos masinio vertinimo būdu, sudarant žemės verčių žemėlapius pagal Žemės ūkio ministerijos patvirtintas Žemės verčių žemėlapių sudarymo taisykles.
Atlikti viso turto įvertinimą rinkos principais per fiksuotą laikotarpį galima tik taikant masinį turto vertinimą (šis metodas yra taikomas beveik visose Europos šalyse). Masinis turto vertinimas mokesčiams yra pasirenkamas dėl mažesnių kaštų, mokestinės vertės teisingumo ir ekonominio neutralumo (vertės teisingumas lengvai patikrinamas rinkoje).
Masinis turto vertinimas – tai toks turto vertinimo būdas, kai konkretaus turto vertė nėra nustatoma, o surinktos informacijos apie vertinamąjį turtą analizės būdu nustatomos verčių ribos, apimančios vertinamojo turto vertę. Duomenys yra renkami, analizuojami ir apskaičiavimai atliekami sisteminimo būdu. Šiuo vertinimo būdu vertinami turto objektai, kurie turi daug panašumų.
Nekilnojamojo turto savininkai, mokėdami mokesčius ar deklaruodami turtą, dažnai kritikuodavo mokestines vertes, nes žemės vertės kaime dažnai būdavo didesnės, o mieste mažesnės už realias kainas. Šis neatitikimas – vienas iš motyvų, reformuoti nekilnojamojo turto mokesčius ir susieti juos su rinkos verte.
Darbo objektu Vilkaviškio r. sav. teritorija. Darbe analizuojama privačios žemės ūkio paskirties žemės pardavimo ir dovanojimo sandorių apimtys bei dinamika. Nustatytos priežastys, įtakojančios žemės perleidimo intensyvumą bei veiksnius, turinčius įtakos žemės vertei. Analizės metu nustatytos tendencijos pateiktos paveiksluose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-09
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis295.81 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasČiulevičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes vertes nustatymas Vilkaviskio rajone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čiulevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą