Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Planuojamos veiklos pelningumo prognozė: baldų gamyba UAB "Žilvitis"

Planuojamos veiklos pelningumo prognozė: baldų gamyba UAB "Žilvitis"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Kursinio darbo tikslas yra apskaičiuoti UAB "Žilvitis" planuojamos pagaminti produkcijos pelningumą, naudojant verslo ekonomikos teorines ir praktines žinias, kurios savarankiškai taikomos darbe. Kursinio darbo praktinė-tiriamoji dalis. Planuojamas pagaminti gaminių skaičius. Pagrindinių darbininkų poreikis. Įmonės darbuotojų skaičius. Medžiagų išlaidos vienam produkcijos vienetui (vienam stalui ir vienai kėdei) pagaminti. Medžiagų poreikis atskiriems gaminiams ir visai produkcijai pagaminti. Medžiagų išlaidos atskiriems gaminiams ir visai produkcijai pagaminti. Per pusmetį būtinų pirkti pagrindinių medžiagų (žilvičio vytelių ir ąžuolo šakų) kiekis ir pirkimo išlaidos. Pagrindinių darbininkų (vienetininkų) darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui (pagal atskirus gaminius ir iš viso). Atskirų gaminių, visos planuojamos pagaminti produkcijos ir kiekvieno gaminio (vieno produkcijos vieneto) tiesioginės gamybos išlaidos. Pagalbinių darbininkų (laikininkų) darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui. Administracijos darbuotojų ir aptarnaujančio personalo darbo užmokestis ir įmokas socialiniam draudimui. Vieno darbuotojo ir vieno pagrindinio darbininko vidutinis mėnesinis darbo užmokestis. Vieno darbuotojo ir vieno pagrindinio darbininko vidutinis darbo našumas (vidutinis pusmetinis išdirbis). Elektros energijos poreikis ir išlaidos varikliams varyti. Elektros energijos poreikis ir išlaidos patalpoms apšviesti (pagal atskiras patalpas ir iš viso). Ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija. Patalpų nuomos išlaidos (pagal atskiras patalpas ir iš viso). Apšildymo išlaidos (pagal atskiras patalpas ir iš viso). Pagalbinių medžiagų išlaidos gamybinių įrengimų priežiūrai. Pagalbinių medžiagų išlaidos patalpų priežiūrai (pagal atskiras patalpas ir iš viso). Netiesiogines gamybos išlaidos. Atskirų gaminių, visos planuojamos pagaminti produkcijos ir kiekvieno gaminio (vieno produkcijos vieneto) gamybinė savikaina. Planuojamos parduoti produkcijos gamybinė savikaina (pardavimo savikaina). Įmonės veiklos sąnaudos. Planuojamas pardavimo pajamos. Įmonės bendrasis, veiklos ir grynasis pelnas. Bendrasis ir grynasis pardavimo pelningumas. Nenuostolingo pardavimo mastas. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Kiekvienai įmonei yra svarbu žinoti kokius produktus gaminti. Kiekviena pasaulio veiklos įmonė siekia pagrindinio tikslo – pelno. Kad pasiekti jo, įmonės didina pardavimo apimtį ir mažina gamybos išlaidas. Taipogi, yra svarbu žinoti kiek gaminti produkcijos ir už kokią kainą ją parduoti. Priimdama šiuos sprendimus, įmonė turi surengti savo gamybinę programą. Gamybinėje programoje turi būti tiksliai nurodyta kiek įmonė gamins produkcijos, už kokia kainą ją parduos, produkcijos savikainą, pelningumo rodikliai ir t.t. Šiuo darbu siekiu surengti UAB "Žilvitis" pusmečio gamybinę programą.
Šis darbas yra aktualus, nes atlikus skaičiavimus galima sužinoti, ar įmonės veikla bus pelninga, ar įmonė veikia arba veiks sėkmingai.
UAB "Žilvitis" yra gamybinė įmonė, gaminanti pintus baldus: stalus ir kėdes. Gaminami baldai parduodami didmeninėms ir mažmeninėms įmonėms.
Kursinio darbo tikslas yra apskaičiuoti UAB "Žilvitis" planuojamos pagaminti produkcijos pelningumą, naudojant verslo ekonomikos teorines ir praktines žinias, kurios savarankiškai taikomos darbe.
Kursinio darbo uždaviniai yra :
1. išsiaiškinti ar įmonė gaus pelno pusmečio pabaigoje;
2. išsiaiškinti ar įmonė nepatirs nuostolių pusmečio pabaigoje;
3. išsiaiškinti ar įmonės pardavimo pajamos padengia įmonės išlaidas;
4. surasti grynąjį ir bendrąjį pelną ir pardavimų pelningumą;
5. surasti pardavimo mastą.
Kursinio darbo struktūrą sudaro praktinė-tiriamoji dalis ir išvados su pasiūlymais. Visos užduotys atliekamos lentelėse, o po kiekviena iš jų pateikiami skaičiavimai, formulės bei paaiškinimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-22
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis89.14 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasM. Vieraitienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Planuojamos veiklos pelningumo prognoze baldu gamyba UAB Zilvitis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • M. Vieraitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą