Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės rizikos analizė ir valdymas: UAB "Alita"

Ekonominės rizikos analizė ir valdymas: UAB "Alita"

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas: Pagrindinis šio darbo tikslas išdėstyti ekonominės rizikos sampratą, atskleisti jos analizės ir valdymo būtinumą. Ekonominės rizikos samprata. Veiklos rizikos rūšių klasifikavimas. Rizikos analizė. Rizikos valdymas. AB "Alita" veiklos vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo problema
Kokia yra ekonominės (veiklos) rizikos analizės ir valdymo reikšmė šiandininėje subjektų veikloje?
Tyrimo objektas
Ekonominė rizika, jos analizė ir valdymo būdai.
Tyrimo tikslas
Pagrindinis šio darbo tikslas išdėstyti ekonominės rizikos sampratą, atskleisti jos analizės ir valdymo būtinumą.
Tyrimo uždaviniai
1. Apibrėžti rizikos sąvoką.
2. Atskleisti ekonominės rizikos sampratą.
3. Pateikti ekonominės (veiklos) rizikos klasifikaciją.
4. Pateikti rizikos analizės modelius ir apibūdinti jų vykdymo etapus.
5. Atskleisti rizikos valdymo būtinumą ir būdus, kaip sumažinti riziką.
6. Praktiškai pritaikyti referate pateiktas teorines žinias.
Tyrimo metodai
1. Mokslinės literatūros ir straipsnių analizė – taikyta nagrinėjant rizikos sampratą, jos analizės bei valdymo būtinumą įmonese.
2. Apibendrinimo metodas – taikytas pasitelkiant realios įmonės pavyzdį.
Darbo struktūra
Šis darbas sudarytas iš įvado, penkių skyrių, išvadų ir literatūros sąrašo. Įvade apibūdinama šio darbo esmė ir pagrindiniai klausimai. Pirmajame skyriuje atskleidžiama ekonominės rizikos samprata ir esmė, antrajame - klasifikacija ir jos reikšmė. Trečiame skyriuje apibūdinama rizikos analizė, jos etapai ir svarba. Rizikos valdymo būtinumas atskleidžiamas ketvirtajame skyriuje, o paskutiniame skyriuje yra praktiškai pritaikomos teorinės žinios, siekiant nustatyti AB "Alita" įmonės veiklos tęstinumo perspektyvas. Darbą sudaro 20 puslapių, yra pateikta viena schema ir viena lentelė, buvo panaudoti 8 šaltiniai.


Šiandieninėje konkurencingoje rinkoje kiekvienas subjektas, vykdantis ūkinę – komercinę veiklą, siekia gauti pelną. Tačiau toks tikslas būtų sunkiai įgyvendintas, jei subjektas nesugeba prisitaikyti prie nuolat kintančių sąlygų, susidoroti su konkurencija bei tinkamai įvertinti, prisiimti ir valdyti su įmonės veikla susijusią riziką. Rinkos ekonomikoje rizika yra neišvengiama, nes tokią ekonomiką teisingiausiai apibūdina žodžiai: "Tai, kas šiandien yra stabilu, rytoj gali pasikeisti". Taigi kintant pirkimų ir pardavimų geografijai, gamtosaugos reikalavimams, rinkos būklei, kainoms, vartotojų požiūriui į siūlomas prekes ir teikiamas paslaugas, keičiantis įmonių veiklą reglamentuojantiems teisės aktams yra sukuriamas neapibrėžtumas- tam tikra nežinia verslui ir ekonomikai.
Tad pirmiausia, norint išmokti tinkamai įvertinti veiklos riziką, reikia išsiaiškinti jos sąvoką. Yra manoma, kad žodis "rizika" kilęs iš lotynų kalbos, todėl daugelyje kalbų jis yra tariamas ir rašomas panašiai. Dėl plataus jo naudojimo literatūroje yra pateikiama daugybė įvairiausių rizikos apibrėžimų tiek mūsų šalies autorių, tiek užsienio. Rizika – tai sprendimų priėmimo situacija, kurioje įmanomas galimų rezultatų kintamumas ir egzistuoja tikimybė jiems kisti; tai neapibrėžtumas, susietas su tam tikro įvykio tikimybe, galimų tam tikro veiksmo rezultatų įvairove ateityje; tai pavojus, kad ūkio subjektas gali neįvykdyti savo finansinių įsipareigojimų investuotojams, verslo partneriams. Rizika taip pat gali būti apibūdinama ir kaip rinkos neapibrėžtumas, nenusakoma rinkos dalyvių elgsena, informacijos stokos padarinys (esant nepakankamam kiekiui informacijos atsiranda nežinomybė, kurią panaikinus, nebeliktų ir rizikos) ir pan. Norint susidaryti gilesnį ir platesnį rizikos sampratos vaizdą, derėtų aptarti daugiau jos galimų sąvokų, interpretacijų ir galu gale bruožų ir principų. Taigi, analizuojant literatūra, galima būtų išskirti šiuos rizikos požymius bei apibrėžimus: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos referatas
KategorijaEkonomika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis69.71 KB
Autoriusziuzyte
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Urniežius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines rizikos analize ir valdymas UAB Alita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Urniežius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą