Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Viešojo sektoriaus reforma Lietuvoje: pensijų reforma

Viešojo sektoriaus reforma Lietuvoje: pensijų reforma

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: ištirti pensijų reformos politiką Lietuvoje, ir nustatyti pagrindines jos įgyvendinimo kliūtis. Pensijų sistemos reformos Lietuvoje teoriniai taikymo aspektai. Pensijų sistemos pakopos ir jų klasifikavimo metodai. Pensija kaip atidėtas vartojimas. Neapibrėžtumai senatvės apsaugoje. Pajamų perskirstymas pensijų sistemose.Pensijų reformos nesėkmės. Pensijų fondų atsiradimo priežastys. Pensijų fondų tipai. Pensijų fondų veiklos principai. Pensijų fondų sistema Lietuvoje. Pensijų kaupimo fondai. Lietuvos ir Lenkijos pensijų sistemos reformos lyginamoji analizė. Lietuvos ir Lenkijos pensijų fondų veikla ir rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Mūsų darbo tema yra Viešojo sektoriaus reforma Lietuvoje, tačiau darbe bus nagrinėjama ir gilinamasi į "Pensijų reformą" Lietuvoje, nes tai yra labai aktualus klausimas ne tik pensinio amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui.
Pastaruoju metu Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio valstybių, didėjant pensinio amžiaus žmonių skaičiui kiekvienas susimąsto, ar sulaukus pensinio amžiaus valstybė garantuos pakankamą pensiją pragyvenimui. Lietuvos gyventojų skaičiaus prognozės rodo greičiausią Europoje gyventojų skaičiaus mažėjimą dėl labai žemo gimstamumo ir didelės emigracijos. Valstybei bus vis sunkiau spręsti pagyvenusių žmonių gerovės klausimą ateityje, mažėjant mokesčių mokėtojų ir augant pagyvenusių žmonių skaičiui. Ši problema, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse (Vengrija, Lenkija, Švedija, Estija, Latvija ir kt.), sprendžiama šalia einamojo finansavimo pensijų sistemos palaipsniui įvedant pensijų kaupimą. Jei to nedarytume, vėliau tektų smarkiai didinti išėjimo į pensiją amžių ar socialinio draudimo įmokas. Abu šie sprendimai neigiamai paveiktų visuomenę ir ūkį – brangtų darbo jėga, stiprėtų emigracija, daugėtų senyvo amžiaus invalidumo pensijų gavėjų, priešpensinio amžiaus bedarbių.
Problema
Mokslinėje literatūroje pateikiami kritiški kai kurių radikalios pensijų reformos principų ir laukiamų rezultatų vertinimai (N. Barr, L. Kotlikoff, L.Thompson, J.Stiglitz). Tarptautinių organizacijų (Pasaulio banko, Tarptautinio valiutos fondo, Ekonominio bendradarbiavimo, Tarptautinės darbo organizacijos, Tarptautinės socialinės apsaugos asociacijos, Europos Sąjungos) ekspertai akcentuoja skirtingus pensijų reformų aspektus ir skirtingai vertina reformų tikslingumą bei šalių pasirengimą jas vykdyti. Todėl darbe nagrinėsime socialines ir ekonomines sąlygas pensijų reformai Lietuvoje, bei laukiamus jos rezultatus.
Temos aktualumas
Pensijų reformos vykdomos daugelyje pasaulio šalių. Vakarų šalyse dominuoja parametrinės, Lotynų Amerikos šalyse – radikalios reformos. Lietuvoje keletas pastarųjų Vyriausybių rengė pensijų reformos dokumentus, juos svarsto ir dabartinės kadencijos Seimas. Reforma viena iš reikšmingiausių Lietuvos viešojoje politikoje, turi labai svarią ilgalaikę įtaką viešiesiems finansams, kapitalų rinkai, didžiosios gyventojų dalies pajamoms.
Darbo objektas
Pensijų reforma Lietuvoje.

Darbo tikslas
Ištirti pensijų reformos politiką Lietuvoje, ir nustatyti pagrindines jos įgyvendinimo kliūtis.
Darbo uždaviniai
1. Pateikti teorinius pensijų reformos sistemų pagrindus.
2. Pateikti Lietuvos pensijų reformos strategijos ir jos įgyvendinimo plano analizę.
3. Išanalizuoti Lietuvos pensijų fondus ir jų investicines galimybes.
4. Palyginti Lietuvos pensijų sistemos reformą su kitomis šalimis.
Darbo metodai
Pirmoje bei antroje dalyse remtasi mokslinės literatūros, straipsnių žurnaluose bei interenetiniuose puslapiuose medžiagos analize, informacijos susisteminimu bei apibendrinimu. Trečioje dalyje atliekamas Lietuvos pensijų reformos palyginimas su kitomis Europos šalimis.


Pastaruoju dešimtmečiu Lietuvoje labai daug diskutuojama dėl pensijų sistemos reformos, kuria siekiama užtikrinti pensinio amžiaus žmonėms pakankamas pajamas pagrindinių poreikių patenkinimui. Pensijų reformos koncepcijoje akcentuojama, kad "turi būti sukurta tokia pensijų sistema, kuri garantuotų jos ilgalaikį finansinį stabilumą ir gyvybingumą". Įsigaliojus 2003 m. Lietuvos Respublikos pensijų reformos įstatymui, apibrėžiama, kad šiuo įstatymu siekiama nustatyti valstybinio socialinio draudimo įmokos dalies kaupimo, užtikrinančio Lietuvos Respublikos gyventojų papildomas pajamas senatvėje, teisinį pagrindą bei pagrindinius principus.
Lietuvos pensijų sistemą sudaro valstybinės socialinio draudimo pensijos, finansuojamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, ir valstybinės pensijos, finansuojamos iš valstybės biudžeto. Didžiausią ir svarbiausią sistemos dalį sudaro valstybinės socialinio draudimo senatvės, invalidumo, našlių ir našlaičių pensijos. Dėl to pensijų sistemos nepriekaištinga veikla yra ypač reikšminga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos diplominis darbas
KategorijaEkonomika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.21 MB
Autoriuskristys
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSadauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo sektoriaus reforma Lietuvoje pensiju reforma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Sadauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą