Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Svarbiausi išoriniai Lietuvos ekonomikos vystymosi veiksniai

Svarbiausi išoriniai Lietuvos ekonomikos vystymosi veiksniai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Eksportas. Lietuvos eksportas. Lietuvos eksporto analizė 1995 – 2004 metais. Importas. Importo motyvai. Lietuvos importo 2000-2006 metais analitinė apžvalga. Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama Lietuvai. Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos prioritetai. Lietuvos ekonomikos rodikliai ES (Europos Sąjungos) kontekste. ES (Europos Sąjungos) SF (struktūrinių fondų) paramos poveikis šalies ūkiui. Investicijos. Užsienio investicijos. Tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje. Tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje struktūra ir raida. Išvados.

Ištrauka

Ekonomikos vystimąsi veikia dvi veiksnių grupės: išoriniai ir vidiniai veiksniai, kurie tarpusavyje yra gana tampriai susiję. Vidiniai veiksniai - tai valstybės valdymas, ūkio plėtra, demografija, migracija ir t.t., kuriems Lietuvos piliečiai gali daryti esminę įtaką. Tačiau šiame darbe dėmesį skirsime tik išoriniams ekonomikos veiksniams, ypatingai eksportui, importui, ES struktūrinių fondų paramai bei užsienio investicijoms. Objektyviai įvertinti veiksnių įtaką yra gana nelengva, nes viskas nuolat kinta.
Darbe stengėmės naudoti kuo naujesnius duomenis, kurie leidžia daryti išvadas apie dabartinę Lietuvos ekonominę padėtį, o kartu ir prognozuoti preliminarius ateities duomenis. Darbe naudojame daug vaizdinių priemonių - grafikų, diagramų, kurios leidžia aiškiai matyti ekonominių rodiklių dinamiką per nagrinėjamą laikotarpį. Rašydami darbą naudojomės įvairių autorių šaltiniais bei internetiniais puslapiais.

Lietuvos prekyba yra pakankamai liberali, o importo muitai - vieni iš mažiausių tarp Rytų ir Centrinės Europos šalių. Lietuva įgyvendina užsienio prekybos politiką, kuriai būdinga liberalizuoti rinką, garantuoti konkurencingumą laisvosios rinkos ekonomikos sąlygomis ir gerinti dvišalius bei daugiašalius santykius su kitomis valstybėmis.
Lietuvos užsienio prekybos pradžia galima laikyti prekybos liberalizavimą, kuris prasidėjo 1993 m., priėmus naują muitų tarifų įstatymą ir panaikinus kiekybinius eksporto apribojimus. Ribotam laikui eksporto muitai buvo palikti tik kai kuriems vietos žaliavų produktams. Importui buvo nustatyti beveik vienodi ir sąlygiškai nedideli muitai. Kartu pamažu buvo šalinami mokėjimų apribojimai. Prie spartaus užsienio prekybos apimties didėjimo prisidėjo daugelio netarifinių prekybos barjerų šalinimas ir sąlygiškai nedideli importo muitai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonomikos kursinis darbas
KategorijaEkonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis145.78 KB
Autoriuskaramelboy
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasCiburienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svarbiausi isoriniai Lietuvos ekonomikos vystymosi veiksniai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ciburienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą